Vrasja e Ardian Nikulajt/ Artan Hoxha ironizon me sekretaren britanike

Iliria News Agency
Iliria News Agency

28 Prill, 2023

Gazetari investigativ Artan Hoxha ka ironizuar rastin e vrasjes së Ardian Nikulajt nga një skuadër vrasësish me pagesë, ku pjesë janë 4 britanikë dhe një portugez.

Në një situatë kur Mbretëria e Bashkuar ka ngritur shqetësimin për krimin shqiptar në Angli dhe për mënyrën sesi shqiptarët shkojnë ilegalisht atje, Hoxha thotë se tashmë Ulsi Manja ka të drejtë t’i çojë “çunat e Birminghamit” që kryen vrasjen në Shëngjin në burgun e Bënçës.

Postimi i plotë:

Nese ministrja e brendeshme e Mbreterise se Bashkuar, Suella Braverman, ka premtuar per t’i çuar emigrantet e paligjshem shqiptare ne fund te Afrikes ne Uganda

Pse ministri i drejtesise Ulsi Manja, nuk ka te drejten t’i çoje “çunat e Birminghamit” qe kryen vrasjen ne Shengjin, ne burgun e Bençes

Madje mund t’u lere per argetim ndonje fyell nga ata te gjatet, te barinjve te Kendrevices, qe te konkurojne videoklipet e “Çunave te Londres”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sali-berisha

Berisha: Përse prej tre ditësh Rama i përvishet Albin Kurtit!

IMG_1832

Shqiptarja 46-vjeçare bën namin, vjedh 3 milionë euro

Rama-kurti

E ‘goditi’ Kurtin në një intervistë në BBC, profesori ‘zbulon’ qëllimin e Ramës: Po maskohet, kështu po e mbështet Vuçiqin!

auto_-800-0-647aeb42ec04c1685778209

Shpërthen në flakë makina para Bashkisë së Durrësit, zbardhen dyshimet e para

Policia-shqiptare

Tentoi të trafikonte lëndë narkotike në Shqipëri, arrestohet 33-vjeçari

rama bbc

Rama në BBC: SHBA dhe BE kanë të drejtë, Kurti jo. Tani është koha për paqe

Saimir_Tahiri

Ambasada amerikane reagon pas lirimit të ish-ministrit Tahiri: Do të ketë pasoja

Saimir_Tahiri

Lirohet nga burgu Saimir Tahiri

policia-italiane

Ngjarja e rëndë në Breshia të Italisë, viktima dhe autori nga Lezha

INFO

NA NDIQ