Vrasja e dyfishtë, Bubevski: Autopsia ka përfunduar, në vendngjarje janë gjetur gëzhoja

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/03/2023

Lënda për vrasjen e dyfishtë në Çarshinë e Vjetër të Shkupit është në fazën para-hetimorë, ndërsa autopsia e trupave të viktimave ka përfunduar, kështu deklaroi në “360 Gradë”, shefi i Prokurorisë Themelore në Shkup, Gavrill Bubevski. Pa mos dhënë detaje nga raporti i autopsisë, Bubevski shpalosi një pjesë të informatave që veçmë janë të njohura për opinionin.

“Për afërsisht 40-50 gëzhoja janë gjetur rreth trupave të viktimave…pjesa më e madhe e plumbave kanë përfunduar në trupat e tyre, gjegjësisht vetëm një pjesë e vogël prej tyre kanë përfunduar jashtë trupave të viktimave”, tha Bubevski.

TË FUNDIT
1 orë
Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
3 orë
Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet
3 orë
Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT
3 orë
‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

ME TE LEXUARA

1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
17 orë
Kasami në takim me Nikollovskin, bisedojnë për Planin Gjeneral Urbanistik të Tetovës (FOTO)
1 ditë
Të vjedhura në Itali, sekuestrohen 2 makina “G-Class” me vlerë rreth 300 mijë euro në Vlorë
2 orë
VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm
21 orë
Detaje të reja nga vrasja e Faton Hajrizit, ja ku ishte fshehur
1 ditë
“72 orët vendimtare”, zgjerohet rrethi i njerëzve të afërt me Bidenin që kërkojnë tërheqjen e tij nga gara
17 orë
Kolaps i plotë në sistemin botëror! Preken aeroporte, banka, telekomunikacioni, Maqedonia pa probleme

LEXO MË SHUMË

IMG_4549

Veterania e arsimit Shpresa Sinani, gruaja që punoi pandalë për emancipimin e grave

Bujar Osmani

VLEN: Prokuroria të merret me Bujar Osmani për abuzime si ish-ministër i jashtëm

Trump Thomas Matthew Crooks tomas metju kroks

Nga Kate Middleton, te Biden dhe drejtori i FBI, zbulohet se çfarë kërkonte agresori i Trump në internet

haker

Zhyti botën në ‘black-out’, çfarë është CrowdStrike dhe si u shkaktua ndërprerja globale në sistemin IT

biden

‘Nuk tërhiqem’! Biden reziston ndaj presionit për t’u larguar, beson tek fitorja në zgjedhje

arrest ushtar blerim ramadani

Protestë në Shkup për ish-ushtarin e UÇK-së, Blerim Ramadanin

faton hajrizi

Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua

zelenski trump

Zelensky uron Trumpin për nominimin, pajtohen për “takim personal”

ganimete musliu

Musliu: Fatoni i braktisur nga shteti i vet, krejtësisht i vetmuar u vra nga serbët

INFO

NA NDIQ