Vrasja e dyfishtë në Shkup, nuk ka të dyshuar, cili ishte motivi?!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2023

“Nëse do të mësojmë se cilët janë autorët dhe kush janë ndoshta nxitësit e këtij krimi, në atë rast hetimi tashmë është hapur dhe procedura formale vazhdon, e cila ka rregulloren e saj të posaçme të procedurës”, deklaroi në “360 Gradë” në Alsat, shefi i Prokurorisë Themelore në Shkup, Gavrill Bubevski.

Sipas tij, pas djegies së automjetit nuk ka më informacione, pasi ajo pjesë nuk është e mbuluar me video vëzhgim përkatës.

Në një përballje, siç supozohet, mes klaneve nga nëntoka, disa persona të maskuar kanë hyrë në “Shisha Bar” në Çarshinë e Vjetër të Shkupit dhe kanë ekzekutuar Jeton Krivanjevën dhe Enes Isenin.

Në vendin e ngjarjes së përgjakshme u zbuluan 50 gëzhoja.

“Dihet saktësisht sa plagë ka në trupat e të vrarëve, por ende nuk e kam atë informacion, nuk e kam raportin nga mjekësia ligjore, por rreth trupave të të vrarëve janë gjetur 40 deri në 50 gëzhoja. Shumica e plumbave kanë përfunduar në trupin e tyre, gjegjësisht shumë pak kanë përfunduar jashtë”, tha Bubevski në emision.

Bubevski tha se për momentin informacionet që kanë janë ato që i di opinioni dhe se hetimi paraprak i Prokurorisë Themelore Publike nuk mund të kthehet në hetim përderisa nuk dihet identiteti i vrasësve. (INA)

TË FUNDIT
2 orë
Sa para po harxhohen për dasma?!
3 orë
“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)
3 orë
Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë
5 orë
Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës
6 orë
Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

ME TE LEXUARA

18 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
1 ditë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
6 orë
Konfiskohen 106 parfume në hyrje të Maqedonisë së Veriut
1 ditë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
11 orë
Hovenier: Mbështesim popullin e Kosovës, kemi mospajtime me qeverinë
1 ditë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
6 orë
Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri
1 ditë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë
11 orë
Temperaturat kapin ekstremin 42 gracë C, parashikimi i motit për këtë javë

LEXO MË SHUMË

dasma

Sa para po harxhohen për dasma?!

arben taravari

“Taravari Konekt”, lansohet linja direkte (FOTO)

Komuna-e-Tetoves-5

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkingut zonal – Pas orës 21:00, qytetarët mund ta shfrytëzojnë parkingun pa pagesë

hakim musa besar durmishi

Hakim Suma sekretar shtetëror në Ministrinë e Ekonomisë dhe Punës

Fatmir Dehari

Koalicioni i BDI-së me turqit, boshnjakët dhe romët, Dehari: Strategji e qëlluar, si asnjëherë më parë u arrit fitore e madhe

Spitali_tetove-780x470-2

Spitali klinik i Tetovës me drejtor të ri (FOTO)

hkolla_klasa_derrasa_e_zeze_sindikata greve

Dy të tretat e nxënësve të ardhshëm të shkollave të mesme u regjistruan në shkollat ​​profesionale

dasma krisma

Dënim me burg prej 1 deri 5 vjet për të shtëna me armë zjarri

dogana kufi maqedoni

Konfiskohen 106 parfume në hyrje të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ