Vrasja tragjike e shqiptares në Gjermani, Luljeta Aliu ‘shpërthen’ keq: Për secilën vrasje të grave e përmendin këtë gjë!

INA
INA

24 Maj, 2023

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Aachen të Gjermanisë, ku një burrë nga Kosova e ka vrarë ish-gruan e tij në parkingun e një qendre tregtare.

E për këtë është ngritur pyetja nëse rasti ka pasur të bëjë me ndodnjë tradhti.

Ndaj këtyre komente ka reaguar ashpër Analistja Luljeta Aliu, përcjell “Bota sot”.

Ajo në një postim në Facebook tha se këto hipoteza janë shumë primitive.

“Ata guxojnë, madje krenohen mes vete që kanë dashnore, e as që e krahasojnë tradhëtinë e tyre me tradhëtinë e gruas. Se këta janë burra, kanë privilegje. Gruaja nuk ka. Gruaja u takon atyre. Nëse burrat tradhëtojnë është normale. Aaaa, gratë nuk bën. Dhe për secilin rast të vrasjes, së pari e përmendin mos ka pasë tradhëti nga gruaja”, shkroi ndër të tjera Aliu.

Postimi i plotë:

Rreth vrasjes së 28 vjeçares, në disa vende e pashë pyetjen sa a ka pasë lidhje me tradhëti. Sa primitive! Aq më shumë, kur dihet botërisht se burrat shqiptarë tradhëtinë bashkëshortore e marrin si lavd, si sport, si konfirmim të burrërisë se tyre.

Ata guxojnë, madje krenohen mes vete që kanë dashnore, e as që e krahasojnë tradhëtinë e tyre me tradhëtinë e gruas. Se këta janë burra, kanë privilegje. Gruaja nuk ka. Gruaja u takon atyre. Nëse burrat tradhëtojnë është normale. Aaaa, gratë nuk bën. Dhe për secilin rast të vrasjes, së pari e përmendin mos ka pasë tradhëti nga gruaja.

Shumica e burrave shqiptarë mendojnë njësoj, kot shiten si modernë.

Neandertala. A po i shijoni vrasjet?

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

Europoli

Europol arreston 33 persona, mes tyre dhe shqiptarë – Sekuestrohen 18.5 milion euro

policia-italiane

Aksident i rëndë në Itali, 37 vjeçarja shqiptare përfundon në spital

vetura kasamit zjarri

Gazetarit shqiptarë në Zvicër i digjet vetura, por fatmirësisht shpëton

avion-zvicer

Qytetari i Kosovës dëbohet 10 vjet nga Zvicra, ja arsyeja

austri

Përleshje mes shqiptarëve dhe serbëve në Austri

vatra

Tre breza tek Vatra ! Emocion dhe krenari…, “50-vjet nga Revolta e Spaçit”

gomone-emigrant-azil-britani-angli

Qeveria britanike nis fushatën reklamuese për të penguar emigrantët shqiptarë të shkojnë në Britani

joe haliti nazar mehmeti texas teksas

SHBA/Texas: Dhoma e Përfaqësuesve Rezolutë, për shqiptarin Joe Haliti për kontributin e tij në komunitet

INFO

NA NDIQ