Vrau serbin një vit më parë për larje hesapesh, kapet shqiptari në Spanjë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

11/03/2023

Një shqiptar i shumëkërkuar ka rënë në prangat e policisë spanjolle si i dyshuar për vrasjen e një serbi.

Shqiptari i maskuar nën identitet të rremë italian është arrestuar në orët e para të së martës së kaluar në një operacion special me njësitë elitare të Gardës Civile në Almera. Forcat policore kanë hyrë në shtëpi dhe kanë arritur të arrestojnë shqiptarin pasi ai u përpoq të ikte nga çatia.

Ngjarja për të cilën ai është arrestuar ka ndodhur më 13 korrik të vitit të kaluar kur një grup prej rreth shtatë personash u takuan në një zonë pranë digës Rules, në Órgiva (Granada), dyshohet për një konflikt lidhur me trafikun e drogës. I arrestuari hapi zjarr ndaj viktimës, një serb 43-vjeçar, dhe shoqëruesit të tij, një burrë 41-vjeçar të së njëjtës kombësi, i cili kaloi disa ditë në spital, por i mbijetoi të shtënave.

Garda Civile arrestoi 5 persona për këto ngjarje, nga të cilët dy u lanë të lirë me akuzë, tre të tjerë mbeten në burg dhe të cilëve tashmë u bashkohet edhe i arrestuari i ri, i konsideruar si autor i të shtënave.

Gjykata përgjegjëse e çështjes e shpalli sekret dhe Garda Civile vijoi hetimet pasi një i implikuar i shtatë është në kërkim. Të gjithë të arrestuarit deri më tani janë të kombësisë serbe, shqiptare dhe polake.

TË FUNDIT
2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
2 orë
MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!
2 orë
NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve
3 orë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
5 orë
Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

ME TE LEXUARA

2 orë
Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend
14 orë
Ndërprerja e energjisë në vendet e Ballkanit, KE hetim ndërkombëtar për të zbuluar kush fiku dritat!
8 orë
Petrovska: Hipokrizi që një kandidat për ministër është ndjekës i regjimit të Putinit
13 orë
Punëtorit nga Maqedonia i bien përmbi 800 kg, lëndohet rëndë
8 orë
Imerlije Saliu: Prioritet i kësaj qeverie është avancimi i politikave sociale, lufta kundër varfërisë!
12 orë
Nuk ka tubim në Zvicër pa flamur shqiptar, sidomos në ato sportive. Kjo u pa edhe në EURO 2024
8 orë
Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë
11 orë
Mickoski: Mjaft debatuam për çështje etnike, është koha të fokusohemi në ekonomi dhe zhvillim
7 orë
Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

LEXO MË SHUMË

IMG_3504

Murati: Shpresoj që një ditë do të flas në gjuhën turke në këtë Kuvend

IMG_3503

MAQEDONI “Skopje Pride” për herë të pestë në Shkup!

NORTH MACEDONIA IDENTITY 1

NYT: Përmendoret në Shkup janë kryesisht të heronjëve bullgarë, Skënderbeu i shqiptarëve

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

Halim-Hyda

Pse e ashtuquajtura “Marrëveshja e majit” nuk paraqet obligim juridik ndaj askujt?

Saranda Imeri

Saranda Imeri Stafai përcjell një porosi nga Kuvendi

IMG_3485

Aleanca Demokratike Boshnjake dhe Këshilli Kombëtar Boshnjak ngrisin kallëzim penal kundër Ivan Stojiljkoviqit

ilir veseli saraj

Saraji me u.d. kryetar komune, ja kush e zëvendëson Blerim Bexhetin

halil snopce

Snopçe: Qeverisja e BDI-së e la Maqedoninë e Veriut vendin më të korruptuar dhe jodemokratik në Evropë

INFO

NA NDIQ