Vrau shqiptarin në Gjermani, arrestohet autori

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

Ka rënë në pranga autori i vrasjes së një shqiptari në Gjermani.

Ngjarja ndodhi  më 19 dhjetor ku shqiptari u godit me thikë për vdekje. Mediat gjermane bëjnë me dije se autori është me kombësi somaleze dhe dyshohet se është i moshës rreth 20 vjeç.

“I dyshuari ka qëndruar për disa ditë me një bashkatdhetar nga qyteti Fokeas, i hyrë nga Menton përmes Italisë”, shpjegon për CNEWS komisioneri Guillaume Lacassin, kreu i BNRF.

TË FUNDIT
18 orë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
24 orë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
1 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”
1 ditë
Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj
1 ditë
Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”
1 ditë
Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania
24 orë
Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania
18 orë
Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja
1 ditë
Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

LEXO MË SHUMË

pasaport-zvicerane

Studim: Shqiptarët e Kosovës kanë më pak gjasa të marrin pasaportë zvicerane për shkak të rregullave të reja

gjermania-780x470

Për tre muaj, 483 shtetas të Maqedonisë janë dëbuar nga Gjermania

policia gjermane gjermani

Shtetasit e Maqedonisë së Veriut më të deportuarit nga Gjermania

shkolla-nxenes-klasa

Senati dhe Parlamenti i shtetit të New York në këmbë për shkollat “Alba Life”

muharrem salihu

Kandidati shqiptar për eurodeputet, Salihu: Duhet dialog me arbëreshët e rinj

muharrem salihu

Muharrem Saliu, shqiptari i parë që kandidon për eurodeputet: Më duhen 30 mijë vota!

muharrem saliu

Saliu: do lobojmë për votën e diasporës, celjen e konsullatave dhe kurseve të shqipes në gjithë territorin!

kombetarja

Ethet e Europianit sa vjen e po shtohen, fanelat më kërkuara janë nga Zvicra dhe Shqipëria

zvicra

Kapet kosovari në Zvicër me pasaportë kroate false, punoi si murator

INFO

NA NDIQ