Vritet 56 vjeçari në Kërçovë nga një pushkë gjuetie

ina-online
ina-online

11/12/2023

Një tragjedi fatale ka ndodhur në Kërçovë, ku nga pakujdesia me armë zjarri gjuetie është vrarë një 40 vjeçar.

Sipas policiës, një gjuetar 56-vjeçar nga Kërçova është arrestuar pasi ai është autori i vrasjes nga pakujdesia.

“Më datë 10.12.2023 në ora 15:00, zyrtarët policorë nga DPB-Kërçovë kanë privuar nga liria D.S.(56) nga Kërçovë. Ai dyshon se rreth orës 14:00 në një brez pyjor në rajonin e fshatit Lugina e Bigorit në Kërçovë, gjatë gjuetisë, nga një pushkë gjuetie ka shtënë një plumb dhe ka goditur D.J.(40) nga i njëjti fshat, pas çka D.J. ka vdekur”, thonë nga MPB duke shtuar se është kryer autopsi ndaj trupit të të ndjerit. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Manastiri Banjskes zvecan

Rexhaj: Ja kush na kishte paralajmëruar më herët për sulmin në Banjskë

Talat Xhaferi

Xhaferi: Maqedonia e Veriut ndërton vlera evropiane të bashkëjetesës, multikulturalizmit dhe multietnicitetit

Arjanit Hoxha ziadin sela zejdi

Si do të shkojë ASH-ja e Selës në zgjedhje? Zejdi është për bllok të gjerë politik, Hoxha i sigurt për koalicion fitues

arber ademi

Ademi: Brenda javës i unifikojmë pagat e profesorëve

Baza ajrore Kucove

Baza e NATO-s në Kuçovë merr jehonë, Rama paralajmëron edhe bazën detare

Abdush demiri

KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj

UT Universiteti tetoves

VLEN: BDI nxori në rrugë elitën intelektuale shqiptare

rasti-Sopotit

Sopoti – 21 vjet, rast klasik i montuar, 12 banorë me 156 vite burg, 6 agjentët fajtorë kurrë nuk u përgjigjën!

universiteti-i-tetoves-UT

Sindikata e UT-së kërkon nënshkrimin e marrëveshjes kolektive

INFO

NA NDIQ