Vritet me armë zjarri 26-vjeçari shqiptar në Kanada (FOTO)

ina-online
ina-online

23 Gusht, 2023

Në Kanada, një 26-vjeçar shqiptar, është vrarë me armë zjarri.

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e 20 gushtit, ndërsa mësohet se viktima është Granit Ahmeti.

I riu, sipas mediave lokale në Kanada, punonte në një një kompani karrotrecësh në Otava.Vritet me armë zjarri 26-vjeçari shqiptar në Kanada

Mësohet se policia u thirr në një adresë në Farmers Way rreth orës 3:45 të mëngjesit, dhe gjetën me shenja jete të riun e plagosur me arme zjarri, por ai nuk ka mundur t’i mbijetonte plagëve të marra dhe ndërroi jetë në spital.

Policia ka nisur hetimet për ngjarjen e rëndë, si dhe kanë sekuestruar kamerat e bizneseve në zonë, me qëllim identifikimin e autorit apo për të parë ndonjë lëvizje të dyshimtë.

Ende nuk dihen motivet e krimit të rëndë, apo ndonjë person i dyshuar që mund të kishte konflikte me të riun shqiptar.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

londer-policia

Londër/ Morën peng italianin, dënohen 4 shqiptarët

alban gashi restorant

Gastronomi Alban Gashi me një restorant të ri në Gjermani

keanu reevs rivs vesel veseli

Aktori i njohur drekon te restoranti i shqiptarit në Zvicër

zvicer-policia

Maqedonasi plaçkit një bankë në Zvicër, por arrestohet menjëherë

nefail maliqi

Zyrtare, Zvicra bëhet me 300.000 shqiptarë

Dioguardi vjosa osmani

Presidentja Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin, Joe DioGuardi dhe aktivisten Shirley Cloyes DioGuardi

Norvegjia

Norvegjia është jetë për ballkanasit, ja sa janë rrogat dhe profesionet më të paguara?

dashnim hebibi

Në tre librat e rinj të Dashnim Hebibi, do të gjeni veten të pasqyruar në petk fisnikërie

policia italiane

Vritet me kaçavidë shqiptari në Itali, autor i ngjarjes një bashkatdhetar (FOTO)

INFO

NA NDIQ