Vritet me armë zjarri në rrugë 35-vjeçarja shqiptare në Firence

INA
INA

29/09/2023

Një 35-vjeçare shqiptare është qëlluar për vdekje në rrugë në Castelfiorentino në Firence të Italisë. Klodiana Vefa me origjinë shqiptare dhe nënë e dy fëmijëve, u vra disa dhjetëra metra larg shtëpisë ku banonte, me sa duket në kulmin e një debati.

Mediat italiane bëjnë të ditur se policia është në kërkim të burrit të saj, i cili është i pagjurmueshëm. Të dy, të cilët prej disa kohësh nuk jetonin më bashkë, por nuk ishin ndarë ligjërisht.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 20:00 të së enjtes në mbrëmje. Disa persona dëgjuan zhurmën e disa të shtënave me armë zjarri në rrugë dhe thirrën policinë. Kërkimet për burrin e gruas shtrihen në të gjithë Val d’Elsa, midis Poggibonsi, në provincën e Sienës dhe Empoli, në provincën e Firences.

Sipas rikonstruksioneve që po heton policia, shkak do të kenë qenë mosmarrëveshjet e çiftit, ndoshta për shkak të xhelozisë së burrit. Klodiana Vefa punonte si kamariere në një piceri dhe ishte integruar në komunitetin e Castelfiorentino, ku jetojnë shumë shqiptarë.

Karabinierët gjetën dy gëzhoja në tokë që kishin shpërthyer nga një armë, por arma nuk u gjet. Besohet se ajo do të jetë marrë nga vrasësi, i cili iku me makinë. Kamerat private dhe publike mund të kenë kapur rrugën e arratisjes dhe dëshmitarët në rrugë mund të japin informacione të rëndësishme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

edita

Ndodh historia në SHBA, shqiptarja Edit Shkreli betohet si gjyqtare në Nju Jork

aksident

Dy shqiptarë në mesin e tri viktimave në aksidentin në Venecia

abrib

Zvicër/Vjedhën gjashtë tonelata abrib – denoncohen dy kosovarë

gjermani

Mbetet mister vrasja e shqiptarit në Gjermani

shqiptari nga italia

Arratiset nga burgu italian “mbreti” i drogës, kush është 34-vjeçari shqiptar…

Gjermani euro

Një nënë nga Ballkani tregon se si kursen 800 euro në muaj në Gjermani

kuvendi shqiperise incident rrahje

Miratohet në pak minuta “Buxheti 2024”, mbyllet seanca mes tymueseve dhe shpërthimeve

edi rama

Rama: Nëse Kosova e pranonte projektin tim për Asociacionin do të kishte rezultat më të mirë

IMG_7012

“Ore lepurush ta heq gurmazin”, “luftë” në Kuvend ende pa nisur seanca, deputetët kërcënojnë gardën (VIDEO)

INFO

NA NDIQ