Vritet sulmuesi që vrau dy persona të hënën në Belgjikë

INA
INA

17/10/2023

Policia belge ka konfirmuar se ka vdekur autori i sulmit të së hënës së kaluar në Bruksel. Pasi u qëllua në një kafene mëngjesin e kësaj të marte, ai u transferua në njësinë e terapisë intensive, ku më pas vdiq nga plagët me armë zjarri, raporton “Diario Sport”

Nga sulmi me armë zjarri, të hënën në mbrëmje kanë mbetur të vrarë dy tifozë suedez.

Sulmi ndodhi derisa po zhvilloja ndeshja ndërmjet Belgjikës dhe Suedisë, e vlefshme për kualifikimet për në Kampionatin Evropian të futbollit që zhvillohet në vitin e ardhshëm në Gjermani.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

biden trump

Trump: Biden është kërcënimi i vërtetë për demokracinë, jo unë

protesta cashke

Protesta në Çashkë, disa prindër kundërshtojnë paralelen në gjuhën shqipe

Kodra-e-Diellit_11_1

Më së ftohti dhe më së shumti dëborë në Kodrën e Diellit

notre dame

Helmi që përmban Notre Dame: a mund të vrasë?

izrael tel aviv gaza

Forcat izraelite të Mbrojtjes: Mbi 100 ushtarë izraelitë të vrarë që nga operacioni tokësor

lsdm

LSDM: Mitreski kryetari i Kuvendit, Zeçeviq shef i shtabi zgjedhor

dimitar kovacevski

Kovaçevski: Nëse VMRO nuk propozon ministrat e saj në qeverinë teknike, lë njollë në procesin zgjedhor

Fatmir-Bytyqi

Bytyqi: Maqedonia e Veriut kultivon shoqëri të qëndrueshme, të drejtë dhe gjithëpërfshirëse

MUHAMERI

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut dhe Maqedonia

INFO

NA NDIQ