Vuçiq me Kovaçevskin: Ne jemi vende vëllazërore, nuk kërkojmë asgjë nga vëllezërit tanë

ina-online
ina-online

21 Gusht, 2023

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kovaçevski dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq postuan   një fotografi me një porosi për të dyja vendet.

“Sonte folëm me presidentin serb @ Aleksandar Vučić në Athinë. Ai më siguroi se si përfaqësues i shtetit serb, popullin maqedonas dhe shtetin maqedonas e konsideron tejet miqësor dhe se nëse ndonjë qytetar maqedonas ofendohet nga ndonjë mesazh i shtetit serb, ata personalisht do të kërkojnë falje”, ka shkruar Kovaçevski.

“Me mikun tim Dimitar Kovaçevski, Serbia dhe Maqedonia e Veriut janë vërtet vende mike. Nëse më pyetni mua, vende vëllezërore. Nuk do të ketë dhe nuk duhet të ketë keqkuptime mes nesh. Ne nuk kërkojmë asgjë nga vëllezërit tanë, e vetmja gjë që ofrojmë është miqësia e sinqertë”, ka shkruar Vuçiq.

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

Screenshot_2023-10-02-21-53-18-404-edit_com.android.chrome

DASh: Nuk është e konfirmuar se Serbia i ka tërhequr trupat përreth kufirit me Kosovën

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

INFO

NA NDIQ