Vuçiq e quajti Beg Rizajn terrorist, reagon vëllai i ish-luftëtarit të UÇK-së

ina-online
ina-online

02/10/2023

Që nga e diela, presidenti i Serbisë po mundohet çdo ditë në dalje publike që të kamufllojë sulmin terrorist në Kosovë, gjoja se nuk ka ndonjë lidhje direkte me këtë sulm.

Madje duke prezantuar fotografi kinse për ta binidur opinionin publik, ai mes tjerash ka treguar edhe disa fotografi ku shihet edhe një nga pjesëtarët e grupit “Kumanova”, ish-luftëtarin e UÇK-së, Beg Rizaj, e duke ndërlidhur rastin e tij me rastin e 24 shtatorit në Banjskë të Zveçanit.

“Ky është Beg Rizaj, njëri nga terroristët e vrarë dhe ky është monumenti që i është ngritur në Deçanin e famshëm. Ramush Haradinaj e viziton monumentin dhe vendos qirinj. Kaq për parimet e tyre, për të ardhmen evropiane dhe gjithçka tjetër”, kishte deklaruar Vuçiqi.

Kësaj deklarate i ka reaguar ashpër vëllai i Beg Rizajt, Ramizi, i cili presidentin aktual të serbisë e ka quajtur si djal të Millosheviçit, derisa luftën ndaj sojit të tyre e ka quajtur detyrë.

Reagimi i tij i plotë:

Të luftoshë kundër qafirave shkije, si Millosheviç me ushtri, e me pas djali i tij Vucic, e të tjerët si ta, është detyre. Dhe nuk përben gjë tjetër vecse , përgjigje ndaj urdhërit të Zotit, për vendosjen e drejtësisë, mbrojtjën e nderit, gjakut dhe pasurise se shqiptareve në keto troje. Pra, lufta ndaj kriminelëve të tillë, të mjerë e të tërbuar, është pastrim për tokën!!

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

Këshilltari i Pacollit zbulon detaje për të ardhurat, bizneset dhe punën e Naim Murselit

zhvarrosje liridona

Zhvarroset trupi i Liridona Ademajt – Dalin detaje të reja nga krimi mizor

zhvarrosje liridona

Zhvarroset Liridona Ademaj

haga

Përpjekje për të ndërhyrë tek dëshmitarët – ZPS njofton se Thaçit, Veselit e Selimit u kufizohen kontaktet dhe komunikimet

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Fillimisht e pranoi më pas e mohoi, përfshirja e Murselit në vrasjen e Liridonës

varri liridona ademaj

Sot bëhet rivarrimi i Liridona Ademajt – familjarët kërkojnë privatësi

Naim Murseli

LAJMI I FUNDIT: “S’kam ikur nga vendi i ngjarjes, kam qenë vetë i rrezikuar”- Kështu raportohet të ketë thënë Naim Murseli në gjykatë

Liridona ademaj

“Ishte e dashur, e donte familjen”, si e kujtojnë kolegët suedezë Liridona Ademaj-Murseli

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

INFO

NA NDIQ