Vuçiq e shëtit ushtrinë nëpër Serbi: Automjete të blinduara dërgohen nga Kraleva drejt Rashkës

INA
INA

25/09/2023

Mëngjesin e sotëm kamionët ushtarakë po transportojnë autoblinda në rrugën nga Kraleva në Rashkë, që është edhe një dëshmi se gjendja në veri të Kosovës është e jashtëzakonshme pas të shtënave të djeshme në fshatin Banjskë afër Leposaviqi ku një polic i Kosovës dhe tre sulmues serbë u vranë.

Kështu raporton “Blici” serb.

Mediumi serb ka publikuar pamje të një kolone kamionësh ushtarakë të ngarkuar me autoblinda rrugës për në Rashkë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

cedomir jovanoviq

Çedomir Jovanoviq: Do ta njihja Kosovën si shtet të shqiptarëve dhe serbëve që jetojnë atje

Radojcic avokati

Rasti Radoiçiq, flasin nga INTERPOL-i

shaip shqiprim

Zgjedhjet parlamentare në Serbi, shqiptarët e Luginës garojnë me dy lista – njëra e Shaip Kamberit dhe tjetra e Shqiprim Arifit

vucic-dacic

“Do kemi shumicë absolute”- Vuçiç shuan ‘ëndrrat’ e Daçiç për t’u bërë kryeministër

vucic-dacic

Vuçiq është kundër që Daçiqi të jetë kryeministër i ardhshëm i Serbisë

presheva-1

I specializuar në Akademinë e Kriminalistikës, Sinani shkruan për të riun nga Presheva që po diskriminohet në Serbi

vucic

Fushata zgjedhore në Serbi: Pak flitet për BE-në dhe shumë për Kosovën

vucic

Gjermania paralajmëron Vuçiç për Rusinë: S’mund të ulesh në dy karrige njëkohësisht

policia-bullgar

MPB-ja Bullgare : Nuk kemi të dhëna se Palevski ndodhet në Bullgari

INFO

NA NDIQ