Vuçiq eskalon, publikohet videoja ku këndon dhe kërcen me një këngë që feston vrasjet e policëve

ina-online
ina-online

11/12/2023

Aleksandar Vuçiq, i cili kohët e fundit po përdor në mënyrë aktive rrjetin TikTok, publikoi një video në të cilën ai kalon nëpër autostradë duke lavdëruar sukseset e partisë së cilës deri vonë ishte kryetar.

Në video, Vuçiq shihet duke vozitur, teksa ndez radion dhe këndon një këngë që sipas përdoruesve të rrjeteve sociale ishte kënga “Rap das Armas”, e cila është e ndaluar në Brazil sepse lavdëron vrasjen e policëve.

Kënga u bë shumë e njohur në atë vend falë filmit Elite Squad.

Aty flitet për njësinë speciale të policisë që bastis çdo ditë favelat për të arrestuar narkotrafikantët, por edhe për armët e njohura mes tregtarëve, si dhe për konfliktet mes tregtarëve dhe policisë.

Kënga është realizuar nga MC Sidinjo dhe MC Doka, dy ndjekës të stilit proibidão – i cili është i ndaluar ligjërisht për glorifikim të aktiviteteve kriminale.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Raporti britanik: Rusia po rindërton kapacitete për të destabilizuar Evropën, përmendet edhe Kosova

aksidenti presheve

Preshevë, tre emigrantë të vdekur e 11 të plagosur

radojcic milan

I kërkuar nga Interpoli, a do ta dorëzojë Serbia kriminelin Milan Radoiçiq?

ikja banjske grupi terrorist veri

Dëshmi se Vuçiç ka organizuar dhe urdhëruar sulmin në Banjskë

spajiq

Mali i Zi, mes synimit dhe pengesave drejt integrimit evropian

kongresi i berlinit

Mbiemrat e shqiptarëve janë sllavizuar pas Kongresit të Berlinit

Aksident

Aksident fatal, humbin jetën dy të rinj nga Ulqini dhe një vajzë nga Tivari

lajcak alicia  Kearns

E papritur: Lajçak takohet me Alicia Kearns, ky ishte diskutimi mes tyre

jusuf buxhovi

Buxhovi ka një mesazh për politikanët shqiptarë në Ballkan!

INFO

NA NDIQ