VIDEO/Vuçiq: Jam djali i Angjelko Vuçiq, jo i Fahri Musliut

Picture of INA
INA

30/10/2023

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq iu përgjigj kritikave të shumta mjekësore, por edhe akuzave të kundërshtarëve të tij të opozitës, në një intervistë disa orëshe në Televizionin Prva.

Vuçiq i është adresuar popullit, me ankesa të shumta ndaj opozitës, e cila sipas tij nuk po tregon mëshirë.Vuçiq tha se nuk është mirë që liderët e partive opozitare shahen pa shije në postera, siç është rasti me Pavlo Grbovic, kryetarin e Lëvizjes Qytetarët e Lirë.

Fotoja e Grboviq-it ku shihet me uniformë ustash u shfaq në të gjithë Beogradin dhe Serbinë, shkruan Bosna e lirë.

Vuciq gjatë kësaj interviste është ankuar për opozitën, me të cilën thotë se askush nuk po merret.

Anksesa e viktimizimi i tij, nuk përfundon këtu. Vuçiq ka përmendur edhe gazetarin nga Kosova Fahri Musliu.

“Më sulmojnë se kam buzë të shëmtuara, nuk i kam bërë asgjë buzëve, fajin e ka nëna ime që më ka lindur kështu”. Është çështje gjenetike. Më akuzojnë se Fahri Musliu është babai im. Me këtë rast u them se babai im quhet Angjelko Vuçiq, e jo Fahri Musliu”, ka thënë Aleksandar Vuçiq.

Nga minuta e 56:15

TË FUNDIT
21 orë
DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?
21 orë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij
1 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
2 ditë
Mali i Zi ndaloi transmetimin e 20 mediave ruse, Rusia paralajmëron “përgjigje”
2 ditë
“Nuk duhet të pritet janari”, kërkohet urgjentisht largimi i Miroslav Lajçakut

ME TE LEXUARA

21 orë
DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?
1 ditë
Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)
21 orë
Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

LEXO MË SHUMË

presheva

DW për shlyerjen e adresave të shqiptarëve: Si po i gërryen Serbia të drejtat e shqiptarëve etnikë?

milo gjukanoviq gjukanovic

Gjukanoviq merr informata nga Kosova se po përgatitet atentat ndaj tij

Tabanoc kufi

Po vijnë mërgimtarët, ja si është gjendja nëpër kufij (LIVE)

tv-media-radiodifuzion

Mali i Zi ndaloi transmetimin e 20 mediave ruse, Rusia paralajmëron “përgjigje”

Lajcak

“Nuk duhet të pritet janari”, kërkohet urgjentisht largimi i Miroslav Lajçakut

petkovic simic serbi kine

Ministrat e Vuçiqit në Kinë, heshtje në Bruksel?!

ministrat e mbrojtjes nato ballkan

Forcat e NATO-s do të mund të kalojnë shumë më shpejtë nëpër Korridorin 8!

srebrenica

Maqedonia bashkësponsorizoi rezolutën për gjenocidin në Srebrenicë, por qeveria e re nuk do ta shënojë Ditën Ndërkombëtare

Samiti NATO

Samiti i NATO-s në Washington/ Rama pranë Biden dhe Stoltenberg

INFO

NA NDIQ