Vuçiq në siklet nga gazetarja që e pyeti ku i mori armët dhe uniformat grupi terrorist

ina-online
ina-online

24/09/2023

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq në një paraqitje për media ka thënë se Serbia nuk e ka furnizuar me uniforma dhe armë grupin terrorist që sulmoi policinë e Kosovës sot.

I pyetur nga N1, një medium që kritikon politikat e Vuçiq, se kush i ka armatosur sulmuesit, kush u ka dhënë uniforma dhe si ka mundur që të mos ketë informacion nga veriu i Kosovës, Vuçiq ka reaguar me nervozë duke e akzuar gazetaren për insinuata.

“Këto pyetje pasqyrojnë se si duket lufta speciale kundër Serbisë. Në atë pyetje keni parë insinuata se Serbia ka ofruar uniforma të ushtrisë apo policisë. Këto nuk janë uniforma të ushtrisë serbe. Uniformat blihen kudo në treg. E patë që nuk kishte mjete dhe armë speciale. Kam muaj që them se në veri po rritet rezistenca dhe rebelimi, ndër të tjera, sepse nuk mund të hyjmë pa lejen e KFOR-it.

Unë fola me disa përfaqësues të Listës Serbe, ata janë të tmerruar, janë me njerëzit e tyre, pa marrë parasysh se kush janë ata… Për sa u përket personave të mbyllur, nuk mendoj se problemi është se kanë qenë të mbyllur , por se Policia shqiptare qëlloi në ato shtëpi”, tha ai. Vuçiq, i cili shtoi se kjo është “spini më i keq”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_7409

Si më prezantoi këmbimin e territoreve Hashim Thaçi, plani ishte i Edi Ramës dhe Baton Haxhiut” – Agim Bahtiri rrëfen detaje

Leonard ademi

Vëllau i Liridonës: Shumë njerëz po na ofrojnë informacione rreth vrasjes së Liridonës tonë/ Ja ҫfarë thotë për këto informacione

policia-kosoves

Kosovari erdhi për dasmën e vëllait, hodhi nga kati i 6-të i hotelit të dashurën argjentinase (FOTO)

bugajski

Bugajski zbulon planin e Moskës – ja synimi që kishin me Serbinë për Kosovën!

mesuesja e Liridones

Mësuesja e Liridonës: Nuk e harroj momentin kur Naimi me ftohtësi vendosi tre gishta në ballin e saj dhe nuk e përqafoi

vellau haxhi shala

Vëllai i Haxhi Shalës: Po thonë që e ka pengu drejtësinë, pritet që m’u ekstradu

Naim Murseli

“Burg me 5 yje”, Tomë Gashi tregon se ku po mbahet Naim Murseli – ja çfarë ‘rrezikon’ të organizojë

viza kosova heqja vizave

Kanë mbetur veç edhe pak javë nga liberalizimi i vizave për Kosovën – rregullat dhe kufizimet

Naim Murseli Liridon

Dyshohet se ia shiti armën Naim Murselit: 30 ditë paraburgim për të arrestuarin e katërt për rastin e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ