Vuçiq pas takimit me Borrell dhe Lajçak: Diskutimet e vështira sapo filluan

INA
INA

14 Shtator, 2023

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq po i cilëson të vështira bisedimet e sotme në Bruksel me Përfaqësuesin e Lartë të BE-së, Josep Borrell, dhe emisarin evropian Mirsolav Lajçak.

Në një postim në Instagram, presidenti Vuçiq ka publikuar pamje nga takimi me dy evropianët.

“Bisedimet e vështira në Bruksel sapo kanë filluar”, ka shkruar Vuçiq në Instagram.

Pas takimit me Vuçiqin, Borrell dhe Lajçak takuan edhe Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Ndërsa në ora 11:00 do të jetë takimi trepalësh, e më pas konferenca për media e Josep Borrell.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kurti me sanxhak dhe lugine

Kurti priti një delegacion të përfaqësuesve politikë të boshnjakëve dhe të shqiptarëve në Serbi

haradinaj-kurti

Haradinaj me akuza të reja: Kurti është shoqëruar me vajzën e ministrit të Millosheviqit

taulant balla

Ligji për shtetësinë, Balla: Qytetarët e Kosovës dhe të Maqedonisë së Veriut të mos testohen

Vucic- Svecla

Vuçiq i përgjigjet Sveçlës: Do ta shohim kush kë do ta arrestojë, qesh mirë kush qesh i fundit

festime-flamuri-kosoves

Presioni i ndërkombëtarëve për themelimin e Asociacionit/ Analistët thonë se insistimi do të vazhdojë deri në themelimin e tij

escobar-kurti

Escobar për Kurtin: E ka marrë dialogun si një opsion “Po-Jo”

escobar eskobar gabriel

Escobar kërkon që Qeveria e Kosovës të ketë një “qasje të re” në dialog

armina nuraj

Reagon përfaqësuesja e shqiptarëve nga Sanxhaku: Nuk jam serbe, pse nuk po ma pranoni diplomën në Kosovë!

vjosa osmani biden

Vjosa Osmani takohet me Bidenin: Aleanca e lirisë, aleanca e përjetshme

INFO

NA NDIQ