Vuçiq: Vjosa Osmani është më e rrezikshme se Kurti

INA
INA

03/10/2023

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dje i ka dhënë fund zgjerimit mediatik, gjatë së cilës ka dhënë edhe një intervistë për CNN, me një mysafir tradicional në emisionin “Cirilica” me prezantuesin e tij të preferuar Milomir Mariq.

Gjatë intervistës të cilën media boshnjake e quan monolog Slobodna Bosnagati dy orësh, Vuçiq përsëriti frazat e njohura me të cilat arsyetoi aktin terrorist në veri të Kosovës dhe ia hodhi të gjithë fajin Prishtinës dhe kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Prezantuesi Mariq vuri në dukje se deri në të shtënat në Banjskë Kurti ishte nën sanksione ndërkombëtare dhe në një lloj izolimi, prandaj nuk u ftua të merrte pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.

Për këtë Vuçiq tha:

“Por për këtë ishte në Nju Jork presidentja Vllosa Osmani. Ajo është edhe më keq se Kurti kur është fjala për qëndrimin e saj ndaj serbëve dhe Serbisë. Kurti i tërheq të gjitha fijet, por Osmani është më i rrezikshëm se ai”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Liridona ademaj

“Ishte e dashur, e donte familjen”, si e kujtojnë kolegët suedezë Liridona Ademaj-Murseli

Leonard ademi

“Nuk e dinë se nënën ua kanë vra”, vëllai i Liridona Ademit tregon çfarë i thanë fëmijët pas krimit të rëndë në Prishtinë

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Gjykata jep detaje, ja si ndodhi vrasja e Liridonës

leonardi naimi

“Ti rri këtu”, vëllai i Liridonës tregon si ua fshehu Naimi skenarin e vërtetë të vrasjes

Naim Murseli

Naim Murseli hyn në gjykatë fshehurazi nga mediat, çka e pret porositësin e vrasjes së gruas

Naim Murseli Liridon

Naim Murseli dhe dy të dyshuarit e tjerë për vrasjen e Liridona Ademajt, dalin sot para gjykatës

Naim Murseli

Vëllau i Liridon rrëfen momentet pas vrasjes: “Naimi s’e hapte telefonin, ish shku në Swiss Diamond kish porosit me hangër”

kerry vjosa liburn

Aliu publikon fotografi me ish-sekretarin Kerry dhe presidenten Osmani: Dëgjuam fjalimin inspirues për veprimet ndaj ndryshimeve klimatike

pacolli naimi

Pacolli flet për burrin që porosi vrasjen e gruas: Si e njoha dhe për çfarë ishte angazhuar

INFO

NA NDIQ