Vuçiq takon përfaqësues të serbëve nga Kosova

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq po zhvillon takim në Kurshumli me përfaqësuesit politikë dhe institucionalë të serbëve nga Kosova me të cilët do të diskutojë situatën aktuale politike në Kosovë.

Takimi filloi rreth orës 12 , raporton Tanjug, transmeton Klan Kosova.