Vuçiqi sot e informon qeverinë serbe për bisedimet me pesë emisarët

Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/01/2023

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, sot do të marr pjesë në seancën e qeverisë serbe ku do të raportojë për negociatat me pesëshen perëndimore.

Vuçiq do të shkojë me ftesë të kryeministres serbe, Ana Bërnabiq.

Presidenti serb e cilësoi takimin me diplomatët e fuqive perëndimore si një nga ditët më të vështira për Serbinë.

Ai paralajmëroi konsultime duke shpresuar për unitet. “Ne do ta ruajmë dhe mbrojmë Serbinë”, tha ai.

Pas seancës, siç është paralajmëruar, presidenti do t’i drejtohet publikut, siç raporton RTS.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

republika serpska

Republika Sërpska miraton raport që e mohon genocidin në Srebrenicë

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

andrej plenkoviq hdz

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje kroaci

Kroaci: Mbi 3,7 milionë qytetarë votojnë për Parlamentin e ri

kris hill

“Të ngulet në hu”, kërcënohet me vdekje ambasadori amerikan në Beograd

Igli Hasani2

Hasani në Hagë ankesa për shqiptarët në Preshevë

INFO

NA NDIQ