Në rrjetet sociale lansohen propozime se kush do t’a drejtoj “Vetëvendosjen” në Maqedoninë e Veriut?!

Picture of INA
INA

21/11/2023

Në rrjetet sociale tashmë qarkullojnë spekulime të ndryshme për aktivizimin e mundshëm të Lëvizjes Vetëvendosje në Maqedoninë e Veriut.

Një grup aktivistësh shqiptarë kanë shpërndarë në rrjetet sociale një postim ku sipas tyre propozojnë që Lëvizja VV në Maqedoninë e Veriut mund të udhëhiqet nga dy emrat e shkruar nga ta siç janë përmendur Bekim Qoku, aktualisht në postin e këshilltarit për Maqedoninë e Veriut në kabinetin e kryeministrit Albin Kurti, por edhe emri i Blerim Rekës, ish-kandidatit për president të Maqedonisë së Veriut, por që tani është me detyrë si konsull i Republikës së Kosovës në Nju Jork.

Por, nga VV nuk komentojnë diçka të tillë, ndërsa këto komente dhe debate pasojnë në një kohë kur po qarkullojnë informacione për mundësinë e aktivizimit të një subjekti Vetëvendosje për Maqedoninë e Veriut, një subjekt autonom me figura të reja politike shqiptare. Ja më poshtë edhe postimi i shpërndarë. (INA)

TË FUNDIT
4 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"
5 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
5 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
7 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
7 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

ME TE LEXUARA

13 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
7 orë
Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë
13 orë
Ulen çmimet e derivateve të naftës në Maqedoni
7 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
13 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti

LEXO MË SHUMË

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

zejdi tubim

VLEN vazhdon negociatat për qeverinë e re! Zejdi thotë se ka mekanizma për t’i parandaluar, nuk përjashton protestat

mijallkov

Sasho Mijallkov lirohet nga burgu të enjten

kuvendi-ri

A do të kemi ndryshime kushtetuese pas 6 muajve?

EVN

EVN Maqedoni bëri punë vullnetare në kuadër të aksionit ekologjik “GENERALKA WEEKEND 24”

INFO

NA NDIQ