Walkeri do ta rinovojë kontratën me Cityn

Picture of INA
INA

09/08/2023

Edhe pse pritej ti bashkohej Bayern Munichut, mbrojtësi i krahut të djathtë, Kyle Walker do të mbetet pjesë e skuadrës së Manchester Cityt. “Sky Sports” ka njoftuar të martën se futbollisti anglez parimisht ka arritur marrëveshje me Cityn për rinovimin e kontratës që do të bëhet zyrtare së shpejti.

Me rinovimin e kontratës që i skadon vitin e ardhshëm, Walkeri do të jetë pjesë e kampionit të Anglisë deri në verën e vitit 2025 dhe do ta ketë opsionin e vazhdimit edhe për 12-të muaj të tjerë.

Walker ishte pranë largimit nga City këtë verë dhe kishte pranuar ofertën e Bayernit, por klubi anglez refuzoi ta shiste 32-vjeçarin pas kërkesës së trajnerit Pep Guardiola. Walker është pjesë e Cityt prej vitit 2017 dhe edicionin e fundit arriti ta fitojë tripletën me këtë ekip.

TË FUNDIT
9 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
9 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
9 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
9 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
9 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

ME TE LEXUARA

1 ditë
Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?
1 ditë
Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia
1 ditë
Skuadra strugane me përforcim të radhës
9 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
9 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
9 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
9 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
9 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
1 ditë
Morata vlerëson kuqezinjtë: Shqipëria ka cilësi si Kroacia

LEXO MË SHUMË

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

lewandowski-poloni

A do të mungojë Robert Lewandowski në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ