Washingtoni ka miratuar dërgimin e tankeve Abrams në Kiev

Picture of INA
INA

08/08/2023

Shtetet e Bashkuara kanë miratuar zyrtarisht dorëzimin e grupit të parë të tankeve Abrams në Ukrainë dhe tanket duhet të mbërrijnë në Ukrainë deri në fillim të vjeshtës, tha zëdhënësi ushtarak amerikan Doug Bush.

“Tanket Abrams duhet të shkojnë në Evropë dhe më pas në Ukrainë, së bashku me të gjitha gjërat që shkojnë me ta,” tha Bush. Tanket duhet të shkojnë në Evropë dhe më pas të transferohen në Ukrainë me municion, pjesë këmbimi dhe pajisje karburanti. CNN.

SHBA filloi trajnimin e ushtarëve ukrainas se si të operojnë tanket në maj në Gjermani. 31 tanke M1-A1 të destinuara për në Ukrainë iu nënshtruan rinovimit dhe përgatitjes për dorëzim për disa muaj dhe u miratuan zyrtarisht për dorëzim gjatë fundjavës.

TË FUNDIT
14 orë
Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?
14 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua
17 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
19 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
19 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

ME TE LEXUARA

1 ditë
Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet
19 orë
FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!
19 orë
Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump
19 orë
Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)
17 orë
“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë
14 orë
Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

LEXO MË SHUMË

IMG_4355

Dëshmitari: Paralajmërova sigurinë e Trump për qitësin mbi çati: Po mendoja se pse nuk ndërhynë?

trump sulm

Çfarë Trump i tha sigurimit pak sekonda pasi u qëllua

IMG_4340

“Unë e urrej Donald Trump”/ Kush është 20-vjeçari që qëlloi me armë ish-Presidentin e SHBA-ve, video-mesazhi që ndau pak kohë më parë

Snajper trump

Del video kur snajperisti vret sulmuesin e Trump në tubimin në Pensilvani (VIDEO)

biden trump

Biden flet për sulmin me armë ndaj Trump

trump sulm

FBI identifikon sulmuesin, kush është autori 20 vjeçar që qëlloi me armë Donald Trump!

trump-6-1

Shërbimi Sekret Amerikan: Trump është i sigurt. Nisin hetimet

trump sulm

Incidenti në Pensilvani ku u plagos ish-Presidenti Trump, dyshohet për një të vdekur

trump sulm

Krisma armësh në tubimin e Trump, largohet i gjakosur nga skena (VIDEO)

INFO

NA NDIQ