Watfordi ia shkëput kontratën Manajt

Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/02/2023

Sulmuesi i Shqipërisë, Rey Manaj është lojtar i lirë, pasi nuk ka kontratë të vlefshme me Watfordin. Skuadra angleze ka njoftuar të mërkurën se ka shkëputur kontratën me Manajn me marrëveshje të dyanshme, pa dhënë shumë detaje.

Në njoftim thuhet se Manaj ka shënuar një gol në shtatë paraqitje për Watfordin prejse iu bashkua në verën e vitit të shkuar dhe se ka pasur telashe të shumta me lëndimet.

Në fund, ekipi anglez që bën gara në kategorinë e dytë, i ka dëshiruar suksese Manajt në karrierë.

25-vjeçari iu bashkua Watfordit nga Barcelona kurse karrierë ka bërë edhe te Spezia, Interi, Albacete, Granada, Pisa, Pescara e Cremonese. Ai ka edhe 30 paraqitje e gjashtë gola të shënuar me fanellën e Shqipërisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ