Werderi e lartëson shqiptarin e Kosovës, për ndërhyrjen vendimtare që ua siguroi një pikë

“Ndërhyrja e ndeshjes” – kështu e cilësoi Werder Bremeni ndërhyrjen vendimtare që bëri Milot Rashica që ua siguroi një pikë të madhe në luftë për mbijetesë.

Werder Bremeni arriti të barazojë pa gola ndaj Leverkusenit dhe e mori një pikë të artë në luftë për mbijetesë. Pas ndeshjes, klub gjerman e lartësoi Rashicën dhe e falënderoi për ndërhyrjen vendimtare që bëri.

Në minutën e 75-të, Rashica bëri ndërhyrje si lojtari i fundit. Me këtë barazim, Werder Bremen shkon në kuotën e 30 pikëve në vendin e 14-të.