West Ham në pritje të Januzajt, por për sulmuesin në garë futet edhe Atletico Madrid

West Ham United është skuadra favorite për të nënshkruar me Adnan Januzajn.

Sulmuesi shqiptar ka mbetur i lirë pas largimit nga Real Sociedad dhe tani është në pritje të një oferte për të vendosur se ku do ta vazhdoj karrierën.

Januzaj edicionin e fundit u paraqit 42 ndeshje zyrtare duke shënuar pesë gola e duke asistuar në katër të tjerë.

27-vjeçari pëlqehet nga shumë skuadra në Angli e Spanjë, ku së fundmi garës i është bashkuar edhe gjiganti nga La Liga, Atletico Madrid.

Los Colchoneros i kanë dërguar ofertë zyrtare Januzajt dhe istogasi ende nuk ka vendosur nëse do ta pranojë atë ose jo.

Edhe oferta e skuadrës londineze West Ham United është shumë e mirë dhe trajneri David Moyes po pret të ribashkohet me sulmuesin kosovar.

Gjithsesi në garë për anësorin mbeten edhe Everton, Sevilla, Napoli, Valencia e Real Betis. /Telegrafi/