WhatsApp me risi, përditësimi i fundit në pjesën e mesazheve

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2023

WhatsApp ka prezantuar një veçori të re përmes përditësimit më të fundit për përdoruesit në telefonat Android.

Funksioni i ri e bën më të lehtë për përdoruesit që të ndajnë një numër të madh fotografish me miqtë dhe familjen e tyre nga galeria e smartfonëve.

Me përditësimin më të fundit, WhatsApp lejon përdoruesit të ndajnë deri në 100 foto dhe video në të njëjtën kohë. Ky numër më parë ishte i kufizuar vetëm në 30 foto. Për shumë, ky ishte një nga kufizimet më të bezdisshme të ndarjes së fotografive në WhatsApp.

Ndryshime të tjera zyrtare kanë të bëjnë me vendosjen e titujve në dokumentet që dërgoni apo me rritjen e sasisë së karaktereve për objektin dhe përshkrimin e grupeve, duke ju dhënë mundësi t’i përshkruani më mirë.

Kujtojmë që disa javë më parë WhatsApp bëri përditësime të rëndësishme të statusit me mbështetjen për shënimet zanore. Ndërkohë së fundmi qarkullon edhe lajmi se aplikacioni Meta së shpejti mund t’i lejojë përdoruesit të transkriptojnë mesazhet zanore të marra nga përdoruesit.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

nasa-toka-bota-zjarre

Bën kaq nxehtë, sa Toka rrotullohet më ngadalë

bill

“Edhe unë mund të humbas punën time”, thotë Bill Gates – teksa flet për të ardhmen e Inteligjencës Artificiale

nasa

Një helikopter i vogël robotik dërgoi mesazhin e fundit nga Marsi

apple-iphone-15-pro-3

Apple bëri të mundur që përdoruesit të shkarkojnë aplikacione nga faqet e internetit

bota-rrezik globi toka

Parashikimet e Nikola Teslës që janë realizuar deri tani

microsof

Microsoft do të investojë 1.5 miliardë dollarë në firmën e inteligjencës artificiale

Elon Musk X twitter

Zbulohet se çfarë i shkroi Elon Musk stafit të Tesla-s ku njoftoi pushimin nga puna të më shumë se 10% të fuqisë punëtore

whatsapp-main-600x360

Aplikacioni WhatsApp po merr një chatbot me AI

190719_ROBOTET_12_8

A janë robotët “miqtë apo armiqtë tanë”? Ja çfarë mendojnë njerëzit në disa pjesë të botës

INFO

NA NDIQ