WhatsApp po bën disa ndryshime të mëdha në aplikacionin e saj, duke përfshirë edhe për fotot

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/01/2023

Detajet e veçorive të reja janë shfaqur në internet, të gjitha falë testeve që WhatsApp po kryen në versionin beta të aplikacionit të tij.

Blogu WABetaInfo na sjell informacion për pesë ndryshimet kryesore që na presin në periudhën e ardhshme:

1. Aftësia për të zbuluar tekstin në fotot e WhatsApp, të cilat do të mund të kopjohen dhe transferohen (testuar në beta);

2. Aftësia për të transferuar historikun e bisedave WhatsApp midis telefonave Android pa përdorur Google Drive (në zhvillim);

3. Aftësia për të përcjellë media me tituj (e testuar në beta);

4. Shkurtore për të bllokuar në listën e bisedave (në zhvillim);

5. Modaliteti i kamerës që lehtëson krijimin e videos (në zhvillim);

Për momentin, nuk është e mundur të thuhet se kur do të zbatohen ndryshimet e përmendura dhe do të jenë të disponueshme për përdoruesit. Është e mundur që WhatsApp t’i testojë ato për javë të tëra ose t’i bëjë ato të disponueshme publikisht për të gjithë.

TË FUNDIT
19 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)
2 ditë
Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh
2 ditë
Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore
2 ditë
WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit
2 ditë
BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

ME TE LEXUARA

19 orë
Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

LEXO MË SHUMË

makine elektrike studentet

Krijohet makina e parë në Maqedoni – Studentët do të garojnë në garë botërore (VIDEO)

molla-e-kuqe-avioni-aeroplani-turk

Shumë shpejt edhe linjat ajrore me Inteligjencë Artificiale, ja çfarë po ndodh

nasa2

Vetëm 40 vite dritë larg, NASA zbulon planetin e ri të ngjashëm me tokën. Në të ardhmen mund të transferohet raca njerëzore

whatsapp-1100x620-1-600x360-1

WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit

rrjete sociale instagram facebook tik tok

BE heton Facebook dhe Instagram, rrjetet sociale dyshohet se shkaktojnë varësi tek fëmijët

microsoft-rifreskon-surface-book-2-me-procesoret-e-gjenerates-se-8-te-intel_5ca25a80aaf48

Microsoft Word më në fund ka zgjidhur një nga problemet më të bezdisshme

meta-logo-1

Komisioni Europian po heton “Metën” në lidhje me mbrojtjen e fëmijëve në platforma

tik tok

TikTok merr vendimin për përdoruesit që promovojnë ilaçe për humbjen e peshës

Inteligjenca artificiale AI

Ligji i parë global për Inteligjencën Artificiale – çfarë synon me këtë hap inovativ Bashkimi Evropian?

INFO

NA NDIQ