WhatsApp së shpejti do të mundësojë ndarjen e imazheve dhe videove me kualitet origjinal

INA
INA

06/12/2023

WhatsApp po lanson një opsion të ri që lejon përdoruesit e iPhone të ndajnë ndajnë foto dhe video në platformë me kualitetin origjinal.

Siç është vërejtur nga WABetaInfo, opsioni vjen së bashku me përditësimin 23.24.73 të WhatsApp në App Store dhe përdoruesit mund të “dërgojnë me lehtësi përmbajtje me kualitet origjinal në formë të dosjes”.

Përditësimi pason një veçori shtesë të fundit që lejon përdoruesit e WhatsApp të dërgojnë përmbajtje me rezolucion të lartë ose me kualitet HD. Ndonëse ishte një përmirësim që adresonte kufizimin e ndarjes së imazheve me kualitet, ende përfshinte kompresimin.

Funksioni më i fundit i WhatsApp shmang kompresimin në tërësi duke lejuar që fotot dhe videot të ndahen në formë të dosjeve, duke ruajtur kështu cilësinë e tyre origjinale.

Veçoria e re do të dalë “gjatë javëve të ardhshme”, kështu që disa përdorues mund të mos e shohin menjëherë atë në pajisjen e tyre.

Ja si do të funksionojë ndarja e imazheve dhe e videove me kualitet: Fillimisht hapni një bisedë në WhatsApp, klikoni tek ikona +, pas kësaj klikoni tek opsioni ‘Document’, kështu pasi të keni klikuar aty zgjedhni ‘photo’ ose ‘video’ varësisht përmbajtjes që doni të shpërndani.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Bitcoin

Vlera e Bitcoin shkon në mbi 65,000 dollarë – duke iu afruar nivelit më të lartë të të gjitha kohërave

190719_ROBOTET_12_8

Në një kompani suedeze, një chatbot bën punën e 700 njerëzve – në një muaj ai pati 2.3 milionë biseda

whatsapp-main-600x360

WhatsApp shfaq shenjat e para të funksionit për komunikim ndër-platformë

chat-gpt

Elon Musk padit krijuesin e ChatGPT OpenAI

nasa2

A do të jetë në gjendje NASA të sjellë mostrat e Marsit në Tokë?

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

SHBA, Britania dhe Bashkimi Europian godasin grupin famëkeq të krimit kibernetik

openAI

Mediat po paditin OpenAl dhe Microsoft

viber

Viber prezanton funksionin e ri

maserati

Modeli i ri nga Maserati do të dalë në shitje këtë verë

INFO

NA NDIQ