WhatsApp sjell dy opsione të rëndësishme për përdoruesit

Picture of INA
INA

24/05/2024

Versionet e shërbimit janë të disponueshme për përdoruesit e WhatsApp që mund të kenë qasje përmes një shfletuesi uebi ose desktopi.

Nëse dëshironi të përdorni WhatsApp nga kompjuteri juaj, keni në dispozicion klientë të uebit dhe desktop të WhatsApp. Kjo është e disponueshme në një PC Windows, Mac ose PC tjetër.

Aplikacionet në ueb dhe desktop të WhatsApp janë të ngjashme, por ende kanë disa dallime që i ndajnë ato. Më e rëndësishmja, versioni në internet i WhatsApp nuk lejon thirrje audio ose video.

Klienti i desktopit, nga ana tjetër, e lejon atë dhe për të nisur një telefonatë, klikoni në ikonën e telefonit ose videokamerës në këndin e sipërm djathtas.

Ndërsa jeni në një telefonatë video, ju keni mundësinë për të ndarë ekranin tuaj – zgjidhni butonin e ndarjes së ekranit dhe zgjidhni dritaren që dëshironi të ndani.

Kur bëhet fjalë për një shfletues në internet, avantazhi më i madh që ofron qasja në WhatsApp në këtë mënyrë është komoditeti.
WhatsApp për ueb është i disponueshëm përmes çdo shfletuesi ueb desktop (si Chrome, Firefox, Edge ose Safari) dhe në çdo sistem operativ.

Këtu keni mundësinë të merrni njoftime për mesazhe të reja dhe WhatsApp për ueb mund të përdoret gjithashtu në kompjuterë ku aplikacionet nuk mund të instalohen.

Duhet të theksohet se për versionin ueb të WhatsApp, rekomandohet të përdorni një dritare private dhe të dilni nga shërbimi pas seancës.

TË FUNDIT
22 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027
2 ditë
Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë
2 ditë
Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk
3 ditë
Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit
3 ditë
Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

ME TE LEXUARA

22 orë
Zero roaming me BE-në deri më 2027

LEXO MË SHUMË

roaming-800x445

Zero roaming me BE-në deri më 2027

Uljan Sharka

Një djalosh shqiptar krijon kompaninë e parë të Inteligjencës Artificiale në Itali me vlerë mbi 1 miliardë dollarë

tesla-model-3-behet-makina-elektrike-me-e-shitur-ne-evrope_5ca31f5e2e44d

Aksionarët e Tesla-s miratuan pagesën prej 56 miliardë dollarë për Elon Musk

Elon Musk X twitter

Rrjeti social X vendos ti bëjë pëlqimet private për të gjithë përdoruesit

intelegjenca artificiale

Për çfarë është e aftë Inteligjenca Artificiale?

Elon-Musk-cip

Çfarë e shtyu Elon Musk të hiqte dorë nga padia kundër kompanisë ‘Open AI’?

femij telefon

Përdorimi i tepruar i internetit “fik” trurin

apple

Modaliteti i ri i lojës i iPhone e bën atë “më të shpejtë” dhe “me reagim të përmirësuar”

Elon Musk X twitter

Elon Musk kërcënon të ndalojë përdorimin e pajisjeve Apple në kompanitë e tij për shkak të partneritetit me OpenAI

INFO

NA NDIQ