Wizzair anulon fluturimet nga Ohri e Shkupi për në disa destinacione evropiane

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2022

Kompania ajrore me kosto të ulët WizzAir ka konfirmuar se po pezullon operimet në linjën Ohër-Milano/Malpensa, njoftoi portali i specializuar Exyuaviation.

Dy fluturimet javore u nisën në mars 2019, por u ndërprenë në vitin 2020 për shkak të pandemisë.

WizzAir aktualisht operon fluturime nga Ohri në Bazel, ndërsa të gjitha linjat e tjera janë pezulluar përkohësisht.

Në këtë pikë, operacionet në Memmingen dhe Malmo do të rifillojnë në fund të shkurtit, ndërsa fluturimet për në Vjenë, Dortmund, Friedrichsen dhe Londër Luton do të rifillojnë në mars.

Më herët të enjten, Wizz Air gjithashtu pezulloi fluturimet nga Shkupi në Barcelonë dhe Larnaka.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber ademi

Ademi: Vazhdojmë me mbështetjen e të gjitha Universiteteve në vend!

shpetim idrizi

Idrizi: Ka biznesmenë që mburren se fituan 300 mln euro në Shqipërinë e varfër

bolton

John Bolton: Nëse Donald Trump fiton, do të dalë nga NATO

Hovenier Kurti

Dialogu për dinarin, Hovenier vjen me një kërkesë për Qeverinë – ja kë kërkon në takime!

matura-shteterore-provimi

Provimi i maturës shtetërore sivjet më 1 dhe 8 qershor

xhemail jusufi

BDI zgjodhi shefin e shtabit zgjedhor në Tetovë

stevo-pendarovskiii-780x470-1

PRSD mbështet rikandidimin e Pendarovskin për president

moti-1

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Spitali-i-Strugs-600x360-1

Sulmohet motra medicinale në Spitalin e Strugës

INFO

NA NDIQ