Xavi ankohet pas barazimit me Granadën

Picture of ina-online
ina-online

09/10/2023

Trajneri Xavi Hernandez nuk është i kënaqur me barazimin e regjistruar ndaj Granadës, përkundër faktit se gjiganti katalunas e gjeti për një moment veten në disavantazh prej dy golash, por arriti ta merrte një pikë falë golit të shënuar në minutat e fundit nga Sergi Roberto.

Xavi është ankuar në skuadrën e tij, nga e cila kërkon që në të ardhmen t’i menaxhojë me mirë lojërat.

“E kemi dominuar komplet lojën, kemi krijuar raste, merituam më shumë, por bëmë gabime. Nuk mund të hyjmë në fushë kështu, kishim biseduar për këtë punë. Ata janë agresivë, bëjnë presion dhe pa vetëm 30 sekondash e kemi pësuar golin e parë. Në tranzicion e kemi pësuar golin e dytë dhe nga ai moment skuadra më pas e ka kuptuar mirë se çka i kërkohej asaj në këtë lojë. E merituam fitoren, por e morëm një pikë, që nuk është e mjaftueshme”, deklaroi trajneri i Barçës.

Golat për katalunasit i shënuan Lamine Yamal e Sergi Roberto, kurse dy herë për vendësit realizoi Bryan Zaragoza Rodriguez.

Barcelona aktualisht e sheh veten në vendin e tretë me tri pikë më pak se lideri Real Madrid.

TË FUNDIT
3 orë
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
3 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
4 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
4 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
4 orë
Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

ME TE LEXUARA

4 orë
Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi
19 orë
Përplasje e madhe mes tifozëve të Turqisë dhe atyre të Gjeorgjisë
4 orë
Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin
19 orë
Tre ndryshime në formacionin e Shqipërisë, ja çfarë parashikon faqja zyrtare e UEFA-s, për sfidën ndaj kroatëve
3 orë
Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme
1 ditë
Euro 2024 vjen sot me dy ndeshje

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

IMG_3319

Kroacia – Shqipëria, formacionet e mundshme

Gjermania

Luhen edhe dy ndeshjet e Grupit A: Gjermania dhe Zvicra kërkojnë kualifikimin

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Jo vetëm në Dortmund, shqiptarët do të japin spektakël edhe në Hamburg: Priten 30 mijë tifozë kuqezi

shqiperia euro 2024

Raundi i dytë në Europian/ Spikat dueli Kroaci-Shqipëri, në fushë edhe Gjermania me Zvicrën

nedim bajrami

Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit

Lorik Cana

Cana ja çfarë thotë para përballjes së Kombëtares me Kroacinë (VIDEO)

kombetarja fitore shqiperi

Sot Shqipëri-Kroaci/ Luhet për ”jetë a vdekje”, priten tre ndryshime në formacionin e kuqezinjëve

portugalia

Triumf me përmbysje, Portugalia mposht Çekinë me rezultat 2-1

INFO

NA NDIQ