Xavi e konfirmon se do të largohet nga Barcelona në qershor

ina-online
ina-online

27/01/2024

Xavi Hernandez nuk do të jetë trajner i Barcelonës prej fundit të sezonit.

Trajneri spanjoll njoftoi se do të largohet nga katalonasit kur të përfundojë sezoni aktual.

Barcelona po kalon nëpër një formë të dobët dhe Xavi nuk po arrin ta përmirësojë situatën.

“Më 30 qershor do të largohem nga klubi. Është një vendim që e kemi diskutuar me presidentin, me stafin… Barça ka nevojë për një ndryshim drejtimi”, tha Xavi lidhur me këtë vendim.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dybala

Shënoi tre gola ndaj Torinos, Dybala: Te Roma shijoj të tashmen, dua të fitoj trofe!

Ilir-Daja-

Ilir Daja vazhdon kontratën me Ballkanin deri në vitin 2026

xhaka-zvicra

Xhaka: Jam shqiptar, me babë, babgjysh e gjak

Mesi ronaldo

Ronaldo apo Messi? Ja si përgjigjet Deco

zidane-1-600x360

Zidan: Rikthimi në Itali? Pse jo, çdo gjë mund të ndodh

Anceloti

Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

belingam real madrid

Reali marshon sigurt drejt titullit, kalohet edhe “pengesa” Sevilja

kristijan asllani

Shans i artë për Asllanin/ E konfirmojnë mediat italiane, mesfushori shqiptar piketohet titullar edhe në 3 duelet e ardhshme

luka modric

Refuzoi ofertën e Real Madrid, mediet kroate zbulojnë të ardhmen e Modric

INFO

NA NDIQ