Xavi i lumtur me kualifikimin e Barcelonës në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve

ina-online
ina-online

29/11/2023

Trajneri i Barcelonës, Xavi ndihet i lumtur me kualifikimin në fazën tjetër të Ligës së Kampionëve, por shtoi se problemet nuk zgjedhën me këtë kualifikim.

Xavi mund të marrë frymë lehtë. Pas disa fitoreve me rezultate të ngushta dhe disfatave, Barça kishte detyrimin të dëbonte fantazmat duke u kualifikuar në 1/8-tën e Ligës së Kampionëve.

“Shumë i lumtur për ekipin dhe klubin. Na duhej, mbi të gjitha, pas dy vitesh që përjetuam fatkeqësinë e të luajturit në Ligën e Evropës”, ka thënë fillimisht Xavi pas ndeshjes.

“Bëmë një lojë të mirë kundër një ekipi të madh. Reaguam mirë, me mentalitet fitues. Goli i barazimit ishte shumë i mirë për ne dhe ishim në një nivel të mirë në pjesën e dytë”.

“Kemi shkuar gradualisht nga më pak në më shumë. Ne bëmë një hap shumë të rëndësishëm përpara, jo vetëm për shkak të klasifikimit. Loja është e mirë. Fituam besim”.

Kërkesat nuk ulen

Megjithatë, Xavi e bën të qartë se kjo fitore nuk do të ndihmojë në eliminimin e dyshimeve që janë mbjellë për figurën e tij si trajner.

“Problemet nuk zgjidhen kurrë te Barça. Ndjej kënaqësi, nuk më çlirojnë nga asgjë sepse nuk isha në burg; Ndjenja është një ndjenjë gëzimi dhe qetësie”.

“Kjo ishte ditë për të uruar klubin dhe ekipin sepse ky është procesi i projektit”, përfundoi trajneri i Barcelonës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

champions

UEFA prezanton Championsin e ri, më shumë ndeshje dhe spektakël

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Revolucion i thellë te Bayerni – vetëm katër lojtarë e kanë vendin e sigurt

Messi Mesi Inter Miami

Messi nën presion

vandijk2

Van Dajk: Liverpulli mbetet në garë për titull, përpos mungesave të mëdha

haland

VIDEO / Mjafton Erling Haland, Man. Siti ndalet pas Liverpullit

luka modric

Oferta e habitshme që pritet të marrë Luka Modric nga Real Madridi…

Modric-800x445

Luka Modriç refuzon Carlo Ancelotti

manchester-city

​City e mposht Brentfordin, Arsenali zbret në vendin e tretë

inter fiorentina

​Interi kalon në epërsi kundër Atletico Madridit

INFO

NA NDIQ