Xavi kërkon “përforcime” në skuadër

INA
INA

05/06/2023

Eleminimi nga Champions e më pas nga Europa League i la kohën e mjaftueshme teknikut Xavi për të përgatitur një ekip të denjë për të fituar trofeun e La Liga, gjë të cilën e arriti këtë sezon me “katalanasit” e tij.

Mirëpo, tekniku spanjoll duket se nuk është i kënaqur vetëm me fitimin e trofeut të La Liga dhe të Superkupës, teksa kërkon përforcime të reja në skuadër, në mënyrë për të qenë më konkurrues në të gjitha garat.

“Kemi pasur një sezon të mrekullueshëm, por duhet të bëjmë një hap më tej, duhet të rrisim nivelin për të qenë konkurrues dhe kemi nevojë për dy lojtarë për secilin pozicion

. Megjithatë, ne kemi nxjerrë më të mirët në skuadër dhe duhet të jemi të kënaqur”,- u shpreh tekniku spanjoll.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fifa

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

azir aliu

Ministri Azir Aliu sjell 5 ligje të rëndësishme për reformën në administratë dhe transformimin digjital

Messi Mesi Inter Miami

Presidenti i FIFA-s: Messi shpresoj të luajë në Boterorin e ardhshëm

kuvendi shqiptar kaos zjarr

Sali Berisha përjashtohet nga Kuvendi për 10 ditë bashkë me pesë deputetë të tjerë

Palevski palco

Së shpejti do të bëhet ekstradimi i Palevskit/ Do të qëndrojnë në paraburgim në Turqi deri sa t’i dorëzohet RMV-së

foto-autostrada-korridori-8

Shpronësohen 45 parcela përgjatë Korridorit 8/ Grubi: Projekti do të realizohet sipas dinamikës së paraparë

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Zoti e vendos fatin e secilit”, – çfarë kishte rrëfyer Naim Murseli për sëmundjen dhe raportin me Pacollin

paraburgim-1

Maqedonia pa bazë ligjore për dënimin me vdekje, burgimi i përjetshëm mbetet dënimi më i lartë

cigar-elektronike1

Shifra shqetësuese për duhanpirjen te minorenët/ 12,4% nga mosha 13 deri 15 vjeç konsumojnë duhan

INFO

NA NDIQ