Xavi kritika ndaj mediave spanjolle

Picture of ina-online
ina-online

13/11/2023

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernández, ka dalë para medias këtë të diel pas fitores ndaj Alavés (2-1) me disa mesazhe të qarta.

“Lojtarët e mi nuk luajnë të çliruar për shkak të atyre që thuhen rreth tyre.

Shtypi është shumë kritik dhe i ekzagjeruar, kjo ndikon tek ne dhe prandaj nuk luajmë me qetësi si më parë, por përsëri nuk dorëzohemi. Kemi humbur pikë këtë sezon më shumë nga dhuratat tona”.

closevolume_off
Xavi tha se “kur pësojmë gol, nuk jemi në momentin më të mirë, por pavarësisht tyre, kemi pasur dy ndeshje në Ligë që janë kthyer shumë të shëmtuara.

Në pjesën e parë u thashë që të qetësohen me vrapimin, me mjedisin, të luajnë futboll, se ata janë të mirë dhe se nëse jemi të pozicionuar mirë, rezultati do të rikthehet”.

Në lidhje me ndikimin e shtypit në lojën e skuadrës, ai tha:

“Unë nuk kam asnjë dyshim. Krijohen situata dhe skenarë që nuk janë realë për mua dhe më pas më prekin, pa dyshim.

Më ka ndodhur mua si futbollist, po ndodh edhe me futbollistët e mi. Është normale, gjenerohet negativitet dhe kjo ndikon.

Sot ka ndikuar në pjesën e parë, në të dytën jo. Në të dytën mendoj se skuadra është çliruar, ka luajtur, ishte mirë, sidomos gjysmë ore, deri në penalltinë e Ferran Torresit. Skuadra ka qenë e mirë, ka luajtur mirë, por mendoj se futbollistët janë shumë të prekur nga ajo që thuhet rreth tyre”.

TË FUNDIT
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

21 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
20 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së
20 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
20 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
20 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
20 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ