Xavi: “Lojtarët e Barcelonës duhet të kenë një mentalitet shumë të fortë”

Picture of ina-online
ina-online

08/10/2023

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, ka folur në konferencën për shtyp para ndeshjes së sotme në La Liga me Granadën, me fillimin në orën 21:00.

“Duhet të kthehemi në nivelin tonë të lojës dhe të jemi kërkues ndaj vetes. Është e vërtetë që kemi dy barazime deri tani dhe kjo nuk është aspak pozitive. Jemi ende të pamposhtur, por do të donim të tregonim më shpesh nivelin e lojërave tona si kundër Betis, Antwerp dhe Sevillas. Herë na mungon kontrolli dhe herë të tjera nuk ka rregull. Megjithatë, kjo nuk është për shkak të mungesës së karakterit”,- është shprehur Xavi.

“De Jong? Këtu ka një tendencë për të nënvlerësuar gjithçka. Një lojtar që është një “tetë” në sistemin me dhjetë pike, konsiderohet “gjashtë” dhe një “dhjetë” konsiderohet një “tetë”. Prandaj, lojtarët e Barçës duhet të kenë një mentalitet shumë të fortë”,- vazhdoi ai.

“Kjo nuk ndodh në klubet e tjera. E ndjej kur flas me lojtarët. Frankie është ndër mesfushorët më të mirë në botë dhe kjo shfaqet çdo ditë. Kushdo që thotë të kundërtën nuk ka qenë kurrë këtu”, shtoi trajneri i katalanasve.

TË FUNDIT
40 minuta
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret
2 orë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
5 orë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
9 orë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
10 orë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...

ME TE LEXUARA

20 orë
Gjermanët dhe Zviceranët ndahen me barazim, por ecin përpara
2 orë
2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin
1 ditë
8 ndryshime në formacion, mësoni si do të luajë Spanja ndaj Shqipërisë
19 orë
Plani i Spalletit:​Italiani më i mirë kundër Shqipërisë mbetet në stol ndaj Kroacisë
40 minuta
UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret

LEXO MË SHUMË

shqi spanja

UEFA me artikull të veçantë për ndeshjen Shqipëri-Spanjë, zbulon fakte interesante për dy kombëtaret

kombetarja

2 kundërshtarë të njohur, Kombëtarja e Shqipërisë njihet me rivalët nëse kalon grupin

tifozet kuq e zi

Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë

berat gjimshiti

Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu

zvicra

Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose…

zlatko dalic

Zlatko Daliç, optimist për kualifikimin: “Jemi gati për të mundur Italinë”…

messi

Messi sot e ka ditëlindjen, i mbush 36 vjet

Ronaldo

Ronaldo: Në vend të parë, krenar për këtë ekip!

kroacia futboll

Kroaci–Itali luhet për gjithçka

INFO

NA NDIQ