Xavi me kërkesë të çuditshme për bordin e Barcelonës dhe presidentin Laporta

Picture of ina-online
ina-online

30/08/2023

Trajneri i Barcelonës, Xavi dëshiron që Joao Cancelo të jetë i pranishëm në seancën stërvitore të Barcelonës të enjten, më 31 gusht.

Lajmi është dhënë nga gazetari Gerard Romero, që është i afërt me klubin e Barcelonës.

Është një kërkesë mjaft e çuditshme pasi Barcelona ende nuk ka nënshkruar me portugezin dhe kjo mund të ndodhë vetëm në orët e fundit të afatit kalimtar veror që mbyllet vonë më 1 shtator.

Ndoshta Xavi thjesht dëshiron që Barça të përshpejtojë nënshkrimin e mbrojtësit të djathtë, në mënyrë që ai të jetë i disponueshëm për ndeshjen si mysafir në La Liga kundër Osasuna të dielën, më 2 shtator.

Barcelona nuk mund të nënshkruajë me 29-vjeçarin për momentin, pasi janë duke pritur për largimet e mundshme, paratë e ‘levës’ ose garancinë bankare që do t’i lejonte klubit të ketë 20 milionë euro menjëherë.

Joao Cancelo është një mbrojtës i krahu që mund të luajë si në të djathtë ashtu edhe në të majtë. Portugezi njihet për cilësitë e tij në fazën e sulmit, gjë që nuk mund të thuhet për atë mbrojtjes.

TË FUNDIT
8 orë
Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës
9 orë
E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin
9 orë
Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd
9 orë
Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)
9 orë
Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

ME TE LEXUARA

1 ditë
Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?
21 orë
Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”
11 orë
Shkëndija eliminohet nga Conference League!
10 orë
Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai
1 ditë
Jasir Asani gati të rikthehet në Europë, ja nga i vjen oferta e rradhës!

LEXO MË SHUMË

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

real madrid anceloti

Tre mbrojtës në radarin e Real Madridit pas bashkimit të Leny Yoro me Man Utd

portieri serb tre gishta provokon

Portieri serb provokon tifozët dhe lojtarët e Partizanit, shiheni gjestin e tij! (VIDEO)

ten hag manchester united

Man Utd arrin marrëveshje personale me yllin e PSG-së

morata

Morata i bashkohet “klubit” të lojtarëve më të shtrenjtë në histori… Ja sa kushton ai

shkendija tetoves

Shkëndija eliminohet nga Conference League!

Anglia

Ja kush është kandidati kryesor për të marrë drejtimin e “tre luanëve”

argjentina

Argjentina udhëheq listën, ku pozicionohet Shqipëria dhe Kosova?

INFO

NA NDIQ