Xavi me kontratë të re te Barcelona

ina-online
ina-online

22/09/2023

Trajneri Xavi Hernandez do të jetë në krye të Barcelonës edhe për edicionin e ardhshëm. Ai ka firmosur kontratë të re me klubin, e cila pritet të bëhet zyrtare javën e ardhshme. Marrëveshjen e ka konfirmuar vet Xavi të premten, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Celta Vigon.

Xavi ka thënë se është i lumtur me kontratën e re, e cila do ta mbajë në krye të ekipit deri në verën e vitit 2025. 43-vjeçari ka pranuar se aspak nuk ka hezituar për ta pranuar ofertën e klubit, ndonëse nuk ka dashur t’i zbulojë detajet e kontratës.

Xavi mori drejtimin e Barcelonës në nëntor të vitit 2021, ndërsa edicionin e shkuar udhëhoqi ekipin drejt dy trofeve, titullit të kampionit dhe Superkupës së Spanjës.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

genc nuza

Genc Nuza do të ndajë drejtësinë në ndeshjen Dortmund – PSG në UEFA Youth League

Xhaka Taulant

Taulant Xhaka dënohet me dy ndeshje moslojë, për këtë ndërhyrje të stilit “kung-fu” (FOTO)

ibrahimovic

Ibrahimoviq rikthehet te Milani për herë të tretë

Ivan-Celikovic-

Në moshën 34 vjeçare vdes ish futbollisti i Shkëndijës!

broja

Mesazh i koduar për Brojën? Pochettino: Që të fitohet ndeshja, duhet shënuar gol

haqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

Mirlind Daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar tek Rubin Kazan

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

INFO

NA NDIQ