Xavi: Një gjë nuk e bëj më

ina-online
ina-online

04/02/2024

Trajneri i Barcelona-s, Xavi Hernandez, ka folur për fitoren 3-1 kundër Alaves dhe kartonin e kuq të marrë nga Vitor Roque.

“Nuk do të flas më për arbitrat, kërkoj vetëm që të na lënë të luajmë. Ajo që ndodhi me Vitor Roque është një gabim i dukshëm dhe do ta apelojmë atë karton të verdhë. Kartoni i kuq ka qenë shumë i padrejtë.

“E kam thënë që në javën e parë kundër Getafe-s, besoj se po e paguajmë shtrenjtë çështjen Negreira, është ajo që mendoj, por nuk do të flas më për arbitrat. Përndryshe do të më vrisni, por çfarë duhet të them? Të gënjej?”, ka thënë Xavi.

“Fitorja është gjithmonë një gjë pozitive, tani kemi marrë dy fitore pas lajmërimit të largimit tim në fund të sezonit, kisha thënë se ishte e nevojshme ta bëja lajmërimin dhe e kemi parë arsyen, është parë që diçka na mungonte.

“Skuadra ka luftuar shumë, kemi luftuar dhe rezultati na ka vlerësuar. Jam shumë i kënaqur me punën, kemi marrë shumë kritika, por ky është momenti për të duartrokitur skuadrën”, ka përfunduar trajneri i Barçës.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ