Xavi nuk përmbahet për humbjen në El Clasico: Është e vetmja gjë që kërkova para ndeshjes

Picture of ina-online
ina-online

22/04/2024

Real Madrid mposhti Barcelonën me rezultat 3-2 në Bernabeu. Xavi u zemërua me arbitrin në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes.

Bardhezinjtë morën disa vendime në favor të tyre, përkatësisht një penallti për kontaktin e Cubarsi me Vazquez, një vendim pa gol për gjuajtjen e Lamine Yamal që u duk se kaloi vijën e portës dhe një vendim pa penallti ndaj Camavingas që rrëzoi Yamal në zonë.

“Duhet të jemi krenarë për mënyrën se si kemi konkurruar dhe luajtur. Ne i merituam tri pikët dhe humbëm për shkak të rrethanave që nuk i kontrolluam, gjë që është turp”, deklaroi Xavi.

Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico
Lexo po ashtu
Televizioni francez tregon nëse Lunin e largoi topin me kohë apo Yamal shënoi gol të rregullt në El Clasico
“Sot arbitri as nuk mori vendimet e duhura dhe as nuk kaloi pa u vënë re. Është e vetmja gjë që kërkova dje në një konferencë për shtyp. Dje thashë se shpresoja të mos flisnim për arbitrin, kjo do të thoshte se ai bëri një punë të mirë”.

“Ndjenja ime sot është një padrejtësi maksimale, të gjithë e kanë parë. Kjo është dëshmi. Kjo ishte e padrejtë. Është shumë e qartë. Të gjithë e panë”.

“E përsëris, ishte një padrejtësi e madhe sot. Duhet t’u themi tifozëve se e meritonim të fitonim dhe ishim më të mirë se Real Madridi. Në mbrojtje kemi qenë të mirë dhe ata kanë gjeneruar pak për ne. Në pjesën e parë nuk ushtronim presion si zakonisht, por në pjesën e dytë e rregulluam”.

“Pjesa e dytë ishte e shkëlqyer me presion të lartë. Pas golit të dytë duhej të ishim më të qetë. Jam krenar për skuadrën, por është një humbje e rëndë… Është e vështirë ta përtypësh këtë”.

“Të fitosh La Ligën është shumë e vështirë tani, por ne duhet të vendosim vendin e dytë për të luajtur Superkupën. Ne ishim më të mirë se Real Madridi. Ne i merituam tri pikët”, shtoi më tej trajneri i Barcelonës. /Telegrafi/

TË FUNDIT
20 minuta
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
2 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes
2 orë
Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

ME TE LEXUARA

23 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
1 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
1 ditë
Sejdiu: Është çështje e kryer, ndryshimet kushtetuese do të ndodhin!
8 orë
Shaqiri: Është obligim moral i Fronti Evropian që të mbështes Gashin për kryetar të Kuvendit
1 ditë
Taravari tregon se si do të punohet në Qeverinë e re
5 orë
Komisioni Verifikues pranoi kërkesën e Bilall Kasamit që mos t’i verifikohet mandati si deputet
22 orë
Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

LEXO MË SHUMË

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

bdi kuvend

Deputetët e “Frontit Evropian” braktisën Kuvendin pas verifikimit të mandateve

kuvendi parlamenti

Parlamenti verifikoi mandatet e 118 deputetëve

INFO

NA NDIQ