Xavi për arrestimin e Dani Alves: Jam i habitur dhe i shokuar

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22 Janar, 2023

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez në konferencë për media është pyetur edhe për çështjen e Dani Alves.

Braziliani është arrestuar dhe është në burg, si i dyshuar për një sulm seksual, shkruan Gazeta Express.

Xavi, që e kishte bashkëlojtar Dani Alvesin për shumë vite, tha se ndihet i habitur dhe i shokuar.

“Si gjithë të tjerët, unë jam i befasuar dhe i tronditur, pak i tronditur duke njohur Danin, është çështje drejtësie dhe drejtësia do të diktojë çdo gjë, ne nuk mund të hyjmë në atë pjesë, sa per Danin ndihem aq keq për të dhe i habitur dhe i shokuar”, u shpreh trajneri spanjoll.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

busquets-buskec

ZYRTARE/ Kapiteni Sergio Busquets i jep lamtumirën Barcelonës…

franca-fitore-

Franca publikon listën e lojtarëve të ftuar për ”EURO 2024”

bayern1

Ylli i madh këmbëngulë për largim nga Bayerni

Shaqiri xhaka

Lista e Zvicrës, ftohen tre emrat e njohur shqiptarë (LISTA)

novak

Ministrja franceze godet fuqishëm Gjokoviqin për Kosovën: Mos e përsërit më

mesi-argentina

Postimi i PSG ‘trazon’ gjithçka në lidhje me të ardhmen e Messit

messi

Drejtori në largim i Barcelonës zbulon se çfarë po ndodhë me rastin e Messit

Liga e Evropes Europa League

Sot luhet finalja e Ligës së Evropës, formacionet e Sevillas dhe Romës

INFO

NA NDIQ