Xavi: Pikë të arta, jemi kandidatë për fitimin e La Ligas

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

09/01/2023

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernández, është shprehur i kënaqur me fitoren e katalanasve (1-0) këtë të diel, në Madrid, në stadiumin “Wanda Metropolitano”, kundër Atléticos, në klasiken që mbylli javë e 16-të të La Ligas dhe që i dha mundësi “blaugranave” të shkëputen në renditje me tri pikë më shumë se Reali (41/38).

“Ne e dominuam ndeshjen në gjysmën e parë. Goli erdhi nga epërsia numerike që krijoi Pedri. Tri pikë me vlerë të artë! Shfrytëzuam rastin tonë për të shënuar. Ata u shtrënguan më pas, por ne dinim të vuanim. Dhe ishte e rëndësishme të mos pranonim gola.

Xavi më pas e pranoi se Barcelona mund të konsiderohet kandidate e fortë për ta fituar kampionatin.

“Është një fitore, por janë vetëm tri pikë që na japin moral dhe besim të jashtëzakonshëm. Të jesh në gjendje të fitosh në një fushë kaq të vështirë si kjo, duke vuajtur, … pa luajtur mirë, e përsëris, është e rëndësishme. Jemi kandidatë për ta fituar këtë Ligë. Ishte gjithashtu e rëndësishme që ne të tregonim se ia mund t’ia dilnim edhe pa Lewandowskin, i cili është një gur themeli për ne”, përfundoi Xavi Hernández.

TË FUNDIT
4 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
10 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
19 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
21 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

ME TE LEXUARA

1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit
1 ditë
Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
21 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
19 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
10 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
4 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

mbappe

Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

sokol cikaleshi

​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

INFO

NA NDIQ