Xavi thyen heshtjen: Ne e duam Messin këtu

INA
INA

02/06/2023

Trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez ka folur në lidhje me rikthimin potencial të Lionel Messit në “Camp Nou”.

Dje, trajneri i Paris Saint-Germain, Christophe Galtier tha se ylli argjentinas do të largohet nga “Parku i Princave” në fund të këtij edicioni.

Messi ka dy opsione: rikthimi në Barcelonë dhe kalimi te Al-Hilal në Arabinë Saudite me pagë astronomike.

Trajneri Xavi theksoi se ai e do Messin në “Camp Nou”.

“Leo Messi do të vendosë të ardhmen e tij javën e ardhshme. Ai ka 100% në rregull që të bashkohet me ne. Ai e di që ne jemi gati ta mirëpresim. Asgjë nuk ka ndryshuar, ne kemi shanse. Ne duam Leon këtu. Lëreni të vendosë. Unë jam gati ta përfshij atë në sistemin tonë”, tha trajneri spanjoll për Mundo Deportivo.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

Mesi topi arte

Zbulohen shanset e lojtarëve për të fituar Topin e Artë 2024, nuk prinë as Haaland dhe as Mbappe

lautaro martinez

Lautaro: Pija qetësues në çdo ndeshje deri në finalen e Champions League

Ronaldo

Ronaldo e festoi me gol dhe asist ndeshjen e tij të 1200-të në karrierë

Sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Në “Euro 2024” të shfrytëzojmë mundësitë tona, duhet të provojmë shanset dhe të tentojmë

Sadio Mane

Sundimit të Manes i vjen fundi: Këta janë tre kandidatët për lojtarin më të mirë të vitit në Afrikë

joao-felix-600x360

Barcelona do të bëjë ofertë për Joao Felix

INFO

NA NDIQ