Xavi zbulon arsyen kryesore të largimit të Griezmann nga Barcelona

ina-online
ina-online

17/03/2024

Barcelona do të përballet sot (e diel) ndaj Atletico Madridit në udhëtim në kuadër të xhiros së 29-të në La Liga, në atë që mund të jetë një ndeshje jetike për vazhdimësinë e blaugranasve në kampionat.

Në konferencën për shtyp para ndeshjes, trajneri i Barçës, Xavi Hernandez, ka folur për arsyen e largimit të Antoine Griezmann, i cili u rikthye tek Atletico Madridi pas një aventure dyvjeçare tek Barcelona.

Kombëtarja e Brazilit konfirmon lëndimin e Casemiros përmes një njoftimi zyrtarAlbi Mall Superliga vazhdon me ndeshjet e xhiros së 26-të, vëmendja në derbin e GjilanitKonfiskohet një aparat ultrazëri në Leposaviq, një person e kishte futur ilegalisht nga…Vetëm njerëzit me IQ të lartë mund ta dallojnë drerin që fshihet pas pemëvePërfshihet nga flakët një veturë në Suharekë
Sipas asaj që thotë tekniku spanjoll, largimi i francezit ka të bëjë kryesisht vetëm për shkak të situatës financiare të Barcelonës.

“Ne vendosëm që ta lejojmë Antoine Griezmann që të largohet vetëm për shkak të situatës financiare, klubi duhej ta lejonte që të largohej”, ka thënë fillimisht Xavi.

“Griezmann është një lojtar që e pëlqej shumë, por ai u largua për këtë arsye”, është shprehur ai.

Xavi reagon për shortin ndaj PSG-së dhe konfirmon rikthimin e dy lojtarëve për ndeshjen me Atletico Madrid
Lexo po ashtu
Xavi reagon për shortin ndaj PSG-së dhe konfirmon rikthimin e dy lojtarëve për ndeshjen me Atletico Madrid
Reprezentuesi francez në një intervistë të dhënë më parë, kishte pranuar se kalimi i tij tek Barcelona ka qenë një lëvizje e gabuar.

“Kam vendosur të largohem sepse kam arritur kufirin tim mendor. Duhej të largohesha. U mundova që të qëndroja, por e kuptova se nuk isha i lumtur njësoj sikur në Madrid”, kishte thënë Griezmann për Marca./Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ