Xavi zgjat kontratën me Barcelonën

ina-online
ina-online

22/09/2023

Xavi ka nënshkruar kontratë të re me Barcelonën, duke e zgjatur qëndrimin si trajner në “Camp Nou.

Trajneri spanjoll sipas gazetarit të njohur, Fabrizio Romano, ka arritur marrëveshje me klubin blaugran për zgjatjen e ujdisë deri në qershor të vitit 2025.

Marrëveshja është arritur që dy javë, por tani vetëm formalisht do të konfirmohet qëndrimi i tij.

Përndryshe, Xavi e fitoi titullin e kampionit të Spanjës, gjatë sezonit të kaluar me Barcelonën.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Armando Broja

E ardhmja e Brojës në Itali? Ekipi i Serie A planifikon afrimin e sulmuesit “kuqezi” në janar

Luis Suarez

Suarez nuk pushon ja ku do vazhdoj karrierën

ardian ismajli

Ismajli për mediat kroate: Shqipëria dhe Kroacia kalojnë grupin në Euro 2024

Ylber Ramadani

Shorti i Evropianit, Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

guardiola

Gabimi i jashtëzakonshëm i gjyqtarit, Guardiola: Çfarë t’i them skuadrës dhe tifozëve pas një ndeshje si kjo?

Pogba

Pogba u gjobit me 20 mijë euro nga Allegri, për dëgjimin e muzikës me zë të lartë…

Ylber Ramadani

Shorti i Europianit/ Ramadani: Kundërshtarë të fortë, por Shqipëria nuk do të dorëzohet!

Pochetino

Pochettino ‘në qiellin e shtatë’: “Ne jemi një ekip i vërtetë”

moscardo-

E duan pesë gjigantët evropianë, por PSG po e fiton garën për sensacionin gjerman

INFO

NA NDIQ