Xhaferi: Është çështja ime se si e thërras Ali Ahmetin

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/01/2023

Nofka “Komandant”, të cilin Talat Xhaferi e përdor kur i drejtohet kryetarit të BDI-së, u bë mollë sherri mes gazetarëve të mediave maqedonase dhe kryeparlamentarit Talat Xhafe.

Xhaferi tha se është çështje private se si ai i drejtohet kryetarit të partisë. “E dijmë, nuk jemi në 2001, por edhe në vitin 2100 të jemi, nuk mund të më tregojë askush se si t’i drejtohem apo si të kontaktoj me kryetarin e partisë time”, tha Xhaferi.

I pyetur nga gazetarët, se pse i drejtohet me nofkën “Komandant”, Xhaferi tha se askush nuk mund t’ia ndalojë që Ahmetit t’i thotë Komandant.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ