“Xhaferi më tha se do të më shkarkonte, unë i thashë se nuk ka problem, por ndoshta ka harruar”, tha Angellov

Picture of INA
INA

24/05/2024

Drejtori i QMK-së Stojançe Angellov në “Daily Click” në TV21 tha se para se të kishte njoftime se ai do të shkarkohej, ai dëshironte të jepte dorëheqjen.

Më pas kryeministri teknik Xhaferi i ka thënë se do ta shkarkojë, por ka dhënë një shpjegim interesant se pse nuk e ka bërë këtë.

“Kam dashur të jap dorëheqjen si drejtor i QMK-së edhe para zgjedhjeve”. Unë shkova te Sekretari i Përgjithshëm i atëhershëm i LSDM-së dhe e njoftova për vendimin, sepse Kovaçevski kishte shumë obligime. Mirëpo, ai u soll me shtetësi dhe më tha që të qëndroj në atë pozitë sepse zgjedhjet po afrohen dhe ai vend nuk duhet të mbetet bosh”, tha Angellov.

“Më ka telefonuar Xhaferi dhe kam pasur një komunikim korrekt. Gjithmonë do të kemi kuptime të ndryshme për vitin 2001, të tashmen dhe të ardhmen do të kemi kuptime të ngjashme, nëse ai përpiqet sinqerisht, dhe ai më thirri dhe më tha se do të më ndryshonte, dhe unë i thashë se nuk ka asnjë problem. Në seancën e ardhshme të qeverisë është vënë pika për shkarkimin tim dhe nuk e di pse është shtyrë për në seancën e ardhshme dhe më pas ndoshta kanë harruar”, tha Angellov.

TË FUNDIT
4 orë
Maksim Dimitrievski
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
6 orë
BDI selia
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajde...
8 orë
fronti evropian vlen
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
9 orë
ali ahmeti
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të q...
11 orë
IMG_2997
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëta...

ME TE LEXUARA

17 orë
IMG_2967
Siljanovska Davkova: Rajoni nuk ka nevojë për retorikë të zhveshur ...
12 orë
mickoski hristijan
Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të je...
15 orë
Kuvendi Parlamenti maqedonise
BDI-ja nuk propozoi kandidat për nënkryetar të Kuvendit, Mitrevski,...
11 orë
kurban dashi
Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro
15 orë
xhamia-mustafa-pasha
Në këtë kohë do të falet Bajrami i Kurbanit në Maqedoninë e Veriut
11 orë
IMG_2997
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëta...
15 orë
jovanka-trencevska
Trençevska: Kur keni pushtet absolut nuk e dëgjoni zërin e popullit

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

kuvendi-i-rm-dasdasd-800x445

Gjithsej 36 ish-deputetë do të marrin apanazh në 12 muajt e ardhshëm

INFO

NA NDIQ