Xhaferi në inspektim të aktiviteteve ndërtimore të segmentit Petrovec – Katllanovë

INA
INA

13/03/2024

Kryeministri teknik Talat Xhaferi sot do të inspektojë aktivitetet ndërtimore të segmentit Petrovec – Katllanovë.

Gjatësia e përgjithshme e rehabilitimit me zgjerimin e autostradës A1, segmentit Petrovec – Katllanovë është 10.7 kilometra, ndërsa investimi është 6.3 milionë euro, mjete të siguruara nga BERZH-i.

Pas inspektimit, siç është paralajmëruar, janë paraparë deklarata për media.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

stevo pendarovski

Pendarovski: Nuk ka plan “B” për ndryshimet kushtetuese, vetëm plan “A”

bujar osmani

Osmani: Marrëveshja e Ohrit ma ka mundësuar që të mbërrij të bëhem kryetar i gjysmës së botës!

Arben Taravari VLEN

Taravari: Maqedonia e Veriut prodhuese e sigurisë – BE, SHBA dhe NATO janë aleatët tanë të pazëvendësueshëm

Pançe Toshovski

Toshkovski: Atmosfera parazgjedhore është e qetë dhe pa incidente

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

sport vlen

Sport dhe bashkëbisedim me rininë, Taravari dhe liderët e VLEN-it në Saraj (VIDEO)

INFO

NA NDIQ