Xhaferi në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të BERZH-it

ina-online
ina-online

25/02/2024

Kryeministri i qeverisë teknike, Talat Xhaferi të hënën do të marrë pjesë në Samitin e Investimeve për Ballkanin Perëndimor të Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH).

Siç njoftojnë nga Qeveria, Xhaferi do të shoqërohet nga zëvendëskryeministri i ngarkuar për çështje ekonomike, Fatmir Bitici dhe ministri i Financave, Fatmir Besimi.

Gjatë Samitit, ai do të marrë pjesë në aktivitetin qendror dhe shoqërues, si dhe do të zhvillojë një takim dypalësh me Presidentin e Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim, Odile Renaud-Basso.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

642c989a-1854-4176-9cae-98cd54b1817d

Izet Mexhiti: Bujar Osmani promotori i Open Ballkan dhe 9 pikëshit anti-Kosovë

fe129fe1-3078-4efd-9213-990bfd8c0762

Taravari: Bujar Osmani vonë i ra pishman për “Ballkanin e Hapur”

stevo pendarovski

Pendarovski: Nëse i ndajmë qytetarët për shkak të përkatësisë etnike, shteti do të kthehet prapa

ali ahmeti manastir prespe

Evropa është në luftë, Lindja është në luftë” – Ali Ahmeti falënderon liderët e Frontit që u bashkuan

74485e0b-0e12-4a27-bd6b-b553b07e5a17

Azizi nga Zhelina: Ushtarët e UÇK-së janë të zhgënjyer, thonë se “e nisëm luftën për lliri BDI-ja e shndërroi në luftë për LGBDI”

Unbenannt-21-978x500

Aksident i rëndë në Gjermani, shoferi i kamionit nga Maqedonia

osmani

Presidentja Osmani takon kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi

Bujar Osmani

Osmani: Në seancën e Qeverisë do të propozoj tërheqjen nga iniciativa Ballkani i Hapur

XHAFERI

Xhaferi: Maqedonia e Veriut është shembull në rajon për implementimin e barazisë gjinore

INFO

NA NDIQ